"Anna i Elsa. Puchar Arendelle" - emocjonująca przygoda ulubionych bohaterekFilmowa opowieść o Annie i Elsie podbiła serca tak szerokiego grona odbiorców, że aż dziwi fakt, iż nie pojawiła się jej kontynuacja...;) "Za to" fani mogą bawić się oglądając krótki film o urodzinach młodszej z sióstr ("Gorączka lodu") oraz zagłębić się w liczne lektury kontynuujące wątki rozpoczęte w animacji czy przedstawiające nowe, emocjonujące przygody dziewcząt. 

Niniejsza pozycja to ukłon w stronę nieco starszych fanek, które z przyjemnością zagłębią się w perypetie związane z wyścigiem zaprzęgów o Puchar Arendelle. Po raz pierwszy udział w zmaganiach weźmie kobieca drużyna gospodarzy, a w jej skład wchodzi królowa Elsa i księżniczka Anna! Dziewczęta przygotowywały się z wielkim poświęceniem i samozaparciem. Ale zwycięstwo w konkursie jest marzeniem każdej z pięciu załóg, każda z nich startuje z myślą o chwili, gdy na mecie wymarzone trofeum można będzie z dumą wznieść w górę...

Drużyny różnią się nastawieniem, techniką, doświadczeniem, nawet różne zwierzęta ciągną sanie zawodników. To naturalne, że między zawodnikami czuć ducha rywalizacji, choć nie tylko... Czy upragniona nagroda może przesłonić inne sprawy? Czy niesympatyczni i nieco zarozumiali przedstawiciele Weselton mogą liczyć na pomoc, gdy popadną w prawdziwe tarapaty? 

Zapewne domyślacie się, że bohaterki znane z kultowej animacji nie pozostaną obojętne na los innych, a dzięki niezwykłym umiejętnościom starszej z sióstr zagrożenie związane z przedzieraniem się przez górski, zimowy krajobraz zostanie zażegnane... 

Piękna opowieść o empatii i przyjaźni, o odpowiedzialności i umiejętności dokonywania trafnych wyborów, co w życiu jest ważne, co liczy się najbardziej przykuwa uwagę od pierwszej do ostatniej strony. Kolejne rozdziały połykałyśmy, a Starsza cieszyła się, że "nie ma aż tak dużo ilustracji";), bo wiadomo, że kontemplowanie ich zawsze spowalnia nieco tempo czytania, zatem choć ciekawe i miłe dla oka, w tym przypadku nie były aż tak niezbędne;)

Historia wyścigu drużyn uczy młodych odbiorców umiejętności rezygnacji z ambicji w imię wyższych celów. To z pewnością nieco "na wyrost" przekaz, ale z drugiej strony - istotny, bardzo mądry, warty przemyślenia. 

Młodym odbiorcom na pewno spodoba się wydanie - piękna, srebrzysta okładka, lakier wybiórczy, ulubione bohaterki w charakterystycznych strojach. A gdy zerkną na tył książki, okaże się, że książek o przygodach Anny i Elsy jest o wiele więcej!:) Warto na pewno poznać inne pozycje wchodzące w skład tej serii, by przeżyć takie pozytywne emocje, doświadczyć za pośrednictwem lektury bogactwa uczuć w zimowym krajobrazie (bardzo a propos, bo dziś wiele osób ucieszył poranny śnieg, a niektóre nawet pewnie skorzystały z tej pogodowej niespodzianki i urządziły bitwę na śnieżki;)).

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki 
"Anna i Elsa. Puchar Arendelle"
Autor: Erica David
Ilustrator: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Format:  13,3x20,4 cm
ISBN: 978-83-281-2242-0


Komentarze