"Czytam sobie" - lektura plus wiedzaOd pięciu lat pozycje z serii "Czytam sobie" zachęcają najmłodszych do pokochania lektur, do sięgania po nie, przeżywania wraz z bohaterami ich przygód i emocji, do podróży w czasie, w przestrzeni, wcielenia się w kogoś innego dzięki słowu pisanemu;)

Nie da się nie czytać! Bogactwo tematów zaciekawia, inspiruje, intryguje. Wielbiciele frapującej fabuły znajdą mnóstwo świetnych propozycji, a niejednokrotnie "przy okazji" książki te dostarczają sporej porcji wiedzy. Podana niebanalnie zostaje w głowie na dłużej.

Tak właśnie jest w przypadku najnowszych tytułów. Oba spodobały się nam bardzo - "Cuda z mleka" zaciekawiły pomysłem podróży do wnętrza bidonu, a właściwie do... środka mleka;) Dziewczyny słuchały z wielką uwagą, pytań nie było zbyt wiele, bo trzeba przyznać, że autorka (lubiana przez nas bardzo za wyjaśnienie sekretu ginących skarpetek;)) pisze prosto, obrazowo, ciekawie. Wprawdzie nieco zdziwił mnie opis cytoplazmy, ale córki nie zgłaszały zastrzeżeń;) Dobre i złe bakterie to konik Młodszej, zatem "Cuda z mleka" są lekturą na czasie!

Życie wielkiego wynalazcy to z kolei wymarzona pozycja dla Starszej. Wprawdzie samodzielne czytanie chwilę jej zajęło, ale jaka była usatysfakcjonowana, gdy skończyła tę książkę. Przyznam, że i mnie zaciekawiła. I wyznam ze wstydem, iż miałam blade pojęcie o Edisonie... Kiedyś coś tam z pewnością człowiek na lekcjach usłyszał, ale jakoś nam, starszakom tylko żarówka się zapamiętała;), co do której okazało się, iż udoskonalił ją Edison, a prócz tego opatentował mnóstwo praktycznych, użytecznych wynalazków, całe życie działał, eksperymentował, poświęcał spore sumy na dalsze innowacje. 

Koleje życia Thomasa Alvy Edisona fascynują - realia życia ponad półtora wieku temu są zaskakujące dla młodych czytelników, ale jeszcze bardziej intryguje sam wynalazca - genialny samouk, pracowity i sumienny geniusz, niestrudzony innowator, pomysłowy i pełen pasji człowiek. Świetna, ciekawa, inspirująca pozycja - co zresztą podkreśla autorka, zachęcając młodych czytelników do pójścia w ślady jej bohatera. Nowe hasło promocyjne serii brzmi: "Czytam sobie! Mogę być, kim chcę!" - i jest wspaniałą zachętą do lekturowych wypraw w światy dotąd nieznane, intrygujące, otwierające przed najmłodszymi nowe horyzonty i ciekawą przyszłość. Zresztą - sprawdźcie sami i dajcie się przekonać, że czytanie warto uczynić swym hobby: https://youtu.be/AmVURL9MP50

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii"
Autor: Justyna Bednarek
Ilustrator: Marzka Dobrowolska
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 14,5x18,5 cm
ISBN: 9788328122352
 
"Edison. O wielkim wynalazcy"
Autor: Ewa Nowak
Ilustrator: Agata Kopff
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 14,5x18,5 cm
ISBN: 9788328123335

Komentarze