"Fredek i nadciągający kataklizm" - kosmicznie wciągająca matematyka:)Choć nieco czasu minęło od ukazania się poprzednich przygód Fredka i jego ziemskich przyjaciół, to otwierając niniejszą pozycję i zagłębiając w lekturę poczułyśmy się jak w odwiedzinach u dobrych towarzyszy. Miło tu, kolorowo (dzięki ilustratorce Marcie Szudydze), panuje przyjazna atmosfera, jest zabawnie i ciekawie. Czego chcieć więcej, by matematyka stała się czymś bliskim dla młodych adresatów serii? 

Fredek jest na Ziemi od niedawna, ale od razu zjednał sobie sympatię poznanej rodziny - Jagody, jej braci i rodziców, a także kolegi dziewczynki, Igora, obarczonego przez ojca zadaniem opieki nad ukochanymi kurami... Zapewne pamiętacie, że to arcyważne zadanie chłopiec porzucił na rzecz bliższego zaznajamiania się z przybyszem. 

I gdyby nie pewne kurka-uciekinierka cała historia by się nie wydarzyła - na szczęście stało się zupełnie inaczej!;) Kolejny dzień pobytu Fredka w gościnnym domu stojącym na skraju miasteczka będzie obfitował w emocjonujące zdarzenia. Dowiemy się, że dla niektórych przepisy są najistotniejszym wyznacznikiem sposobu postępowania (akurat w tym przypadku będzie to szczęśliwa okoliczność, choć my doradzamy działanie zgodne z tym, co dyktuje serce, bo empatia to naprawdę dobry wytyczna!). Zaskoczy nas na pewno to, jakim poliglotą jest Fredek! Okaże się także, że matematyka to niezwykle przydatna dziedzina wiedzy, że bez niej ani rusz, ale też - że można ją pokochać!:) 

Nic w tym dziwnego - jeśli matematyczne zagadnienia są przekazywane w tak sympatyczny sposób. Wspólnie z bohaterami liczymy, utrwalamy umiejętność wskazywania prawej i lewej strony (bardzo się nam to przydało!), a i inne ciekawe treści się tu pojawiają - choćby zagadnienia z dziedziny przyrody. 

Przy okazji opowieść ta propaguje zdrowe odżywianie się, no i wreszcie wykonywanie proponowanych zadań to świetna rozrywka - najmłodsi uwielbiają labirynty, łamigłówki, wyszukiwanki, łączenie w pary, szukanie rozmaitych elementów, a gdy jeszcze naukę uatrakcyjniają naklejki, to okazuje się, że mamy oto w swym posiadaniu niezwykle cenną lekturę!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Fredek i nadciągający kataklizm"
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marta Szudyga
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 16x20 cm
ISBN:  978-83-281-2193-5Komentarze