"Piękna i Bestia. Kocham ten film" - evergreen, który wciąż nas emocjonuje!:)Uwielbiamy baśniowe opowieści, jak cenne precjoza kolekcjonujemy kolejne wydania, odmienne wersje, przypominamy drobne szczegóły różniące je, dyskutujemy, a przede wszystkim - współprzeżywamy i zachwycamy się niestarzejącą się historią, która już kolejne pokolenie przenosi w świat marzeń, niezwykły zdarzeń, magii, niezwykłych perypetii...

O dziwo, tego typu teksty nigdy nie nużą - miło się ogląda po raz kolejny tę piękną, wzruszającą opowieść, wspaniale raz jeszcze przed snem zanurzyć się w świat fascynujący, intrygujący, gdzie to, co się dzieje, budzi żywe odczucia. 

Młodsza zachwyciła się niezmiernie - tak bardzo ją podekscytowała wieczorna lektura, że choć zazwyczaj w jej trakcie zasypia, to w tym przypadku nie mogło być o tym mowy! Z wypiekami na twarzy i błyszczącymi oczami słuchała tej ukochanej historii, a na jej buzi malowały się wszystkie odczucia - obawa, współczucie, smutek, strach, złość (ach, ten podstępny Gaston!), wreszcie - radość, satysfakcja, zadowolenie. Starsza siostra nie mniej emocjonalnie podeszła do opisanych wydarzeń - a przecież tak dobrze znają tę opowieść, nieraz oglądały jej ekranizację powstałą w studiach Walta Disney'a. 

A może stąd właśnie wynika ta wielka sympatia?! Niniejsza pozycja to wierny zapis zdarzeń, które znamy z klasycznej już animacji. Znajdziemy tu i magiczny początek zdarzeń przedstawiony w scenach ukazanych na witrażach; jedyną rodzinę Belli stanowi jej ojciec-wynalazca. Córka odnajduje go w lochu i bez wahania postanawia zająć jego miejsce... Wszystkie urokliwe sceny i emocjonujące chwile możemy przypomnieć sobie dzięki tekstowi, a najistotniejsze zdarzenia przypominają nam piękne ilustracje, w które obfituje to wydanie. 

Młodsza z obawą pytała, czy zdążymy przed snem poznać całą historię - sama doskonale zdaje sobie sprawę ze skłonności do zasypiania w trakcie lekturowych seansów. Ale pomijając nawet fakt, że taka opowieść wywołuje zbyt żywe reakcje, by spać, książka nie jest zbyt długa, kolejne strony przynoszą porcję tekstu odpowiednią nawet dla młodszych fanów. 

A samo wydanie jest naprawdę piękne - duży format, żywe barwy, kadry znane z ulubionej animacji - to wszystko sprawia, że najmłodsi - tak jak i Młodsza - mogą z wielką pewnością potwierdzić przekaz tytułu (Młodsza stwierdziła - "To rzeczywiście prawda, bo ja kocham ten film!").

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki 


"Piękna i Bestia. Kocham ten film"
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Format: 20,5x28,5 cm
ISBN: 978-83-281-2434-9

Komentarze