"Kolorowa wiosna", "Radosna wiosna" - naklejanie, kreowanie, czarowanie;)Rzeczywiście jest już kolorowo, pachnąco, brzęcząco - u nas właśnie kwitnie czereśnia i pełno małych zapylaczy się krząta wokół niej;) Miło jest wybrać się na spacer, wyjechać na łono natury, obserwować faunę i florę, cieszyć się pięknymi chwilami i perspektywą jeszcze milszych kolejnych dni. Wiosna to najwdzięczniejsza pora roku do portretowania - tyle barw, odcieni, tyle dźwięków, zapachów - to zachwyca i sprawia, że Pani Wiosna jest zawsze najpiękniejsza!:)

Z urokiem wiosny może równać się jedynie zawartość tych pozycji!;) Są one tak ładne, pogodne i sympatyczne, że Młodsza po prostu wpadła w trans działania i trzeba było uruchomić olbrzymie pokłady siły woli, a także niezbędne stały się kilkakrotne napomnienia, by choć parę stron zostawiła, aby na zdjęciach można było i takie sauté ilustracje zaprezentować;) 

To niezwykle kusząca pozycja dla przedszkolaków, ba - nawet i dla tych maluchów, które mają jeszcze przed sobą debiut w placówce edukacyjnej;) - na pewno doskonale poradzą sobie z tworzeniem uroczej dekoracji wielkanocnego stołu, z wykreowaniem straganu pełnego pysznych warzyw i owoców, z przedstawieniem gwarnego podwórka wiejskiego, zachwycającej barwami łąki czy budzącego się z zimowego snu lasu. Wystarczy przecież zaplanować rozmieszczenie naklejek - i działać! Nalepek jest odpowiednio dużo, by pięknie przyozdobiły one rozkładówkę, na której mają się znaleźć, ale nie jest to liczba zbyt wielka, więc istotnie dziecko może skupić się na planowaniu, stosownym rozmieszczeniu naklejek - dzięki temu doceni efekt nieprzeładowania, bogactwa - choć bez męczącej przesady.

Sympatycznym aspektem pracy z tymi pozycjami jest fakt, iż bezstresowo można skorygować położenie naklejek. Jeśli nasza pociechę nie zadowala końcowy efekt, możemy pomóc je odkleić (to czasem najmłodszym sprawia pewne problemy) i sprawić, że łąka, las, skwer, pole i ogród będą prezentowały się zgodnie z finalnym zamysłem małego twórcy. 

Jeśli po książkę sięgną nieco starsze dzieci, wówczas mogą poćwiczyć nowo nabytą umiejętność pisania, gdyż na końcu tych pozycji znajduje się strona zachęcająca do takiej aktywności. Warto wykorzystać te publikacje do rozmowy o zmianach zachodzących w przyrodzie, do poszerzenia wiadomości o zwyczajach zwierząt, roślinach spotykanych w naszym otoczeniu, o ochronie przyrody i naszej odpowiedzialności za to, by taka piękna, radosna wiosna cieszyła nas przez kolejne lata.

Polecamy
Katarzyna i Młodsza

"Kolorowa wiosna", "Radosna wiosna"
Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Liczba stron: 10 + cztery strony naklejek
Format: 21x27,8 cm

Komentarze