"Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień" - bohaterowie niezłomni w akcji:)Ile rozmaitych skojarzeń przywołała lektura tej książki! Przypomniał się nam i "Hobbit" tudzież "Władca pierścieni", i minstrele opiewający wielkie czyny, sposób działania bohaterów i dobór postaci podobny jest do uwielbianego przez młodszych (i nie tylko;)) serialu o walecznej pandzie... Na pewno jeszcze parę tropów odnajdziemy, gdy kolejny raz będziemy czytać tę książkę, a nie wątpię, że sięgać po nią będziemy często, gdyż spodobała się nam bardzo! 

A choć znajdujemy pewne podobieństwa, motywy przypominające inne teksty kultury, to nie pomyślcie sobie tylko, że "Magiczny Pierścień" to zlepek jakichś ogranych rozwiązań fabularnych. Autor stworzył wciągającą i oryginalną całość, złączył więzami przyjaźni niebanalnych bohaterów - i dość nietypowych, bo tytułowi poszukiwacze przygód to wiewiórka, żubr oraz nietoperz (żeby było ciekawiej - posiadający magiczne umiejętności i "czarujący nadwagą";)). 

O przygodach niezłomnych ich poszukiwaczy opowiada, przygrywając sobie na lutni, prosiaczek ubrany w strój typowy dla śpiewaków zabawiających słuchaczy historiami o niezwykłych czynach dzielnych bohaterów. Chociaż czasem ta dzielna trójka wybiera mniej niebezpieczny wariant działania, choć zdarza im się narzekać na łatwość osiągnięcia celu, to zapewnimy, iż emocjonujących chwil podczas śledzenia ich poczynań nie zabraknie. Do tego nie zabraknie zabawnych akcentów w tej historii, ba, można wręcz stwierdzić, że uśmiech będzie wciąż gościł na twarzach czytelników;)

Będziemy także mogli pomóc odważnej grupce przyjaciół w pokonywaniu przeszkód, jakich los im nie szczędzi (a niegodziwi przeciwnicy jeszcze je pomnażają!) - anonsowane na okładce "Łamigłówki znajdźki" to pole do popisu dla spostrzegawczości młodych odbiorców. Kolejne strony przynoszą prośby o rozwiązanie szyfru, odszukanie zagubionych przedmiotów czy znalezienie pomocnych artefaktów;) 

Gdy dodamy do tych atrakcyjnych aspektów jeszcze to, że opowieść przekazywana jest nam w formie komiksu, to oczywistym staje się fakt, iż liczymy na to, że obietnica autora dotycząca możliwości kolejnego spotkania z bohaterami spełni się! Muszę tylko ostrzec, że dzielna trójka zmaga się z nieprzebierającymi w środkach przeciwnikami - i może z tego powodu niektóre sformułowania użyte w opowieści są nieco grubszego kalibru... 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień"
Autor, ilustrator: Tomasz Minkiewicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 24x32 cm
ISBN: 978-83-10-13124-9


Komentarze