"Rycerz Lwie Serce" - z pomocą śpieszymy, dobrze się bawimy:)Nie da się ukryć, że najbardziej wielbionymi przez młodzież płci męskiej;) postaciami są superbohaterowie! Ale i stan rycerski nie tak zupełnie odszedł w niepamięć - dowodem są i karnawałowe przebrania, i animowane serialne dla najmłodszych. Podoba się niewątpliwie niezwykła wprost waleczność, brawura, odwaga, spieszenie z pomocą potrzebującym, pokonywani przeciwnicy bywają przerażający, zatem osiągnięcie celu tym bardziej jest cenne. Zresztą jak się zastanowić, to rycerze to tacy niegdysiejsi superbohaterowie;) - nic zatem dziwnego, że wciąż intrygują, pobudzają wyobraźnię.

A wcielić się w takiego nieustraszonego rycerza możemy nie tylko w karnawale i nawet nie będziemy musieli łamać głowy nad kompletowaniem stroju;) Mimo to przeżyjemy mnóstwo fascynujących przygód, poczujemy ryzyko towarzyszące ważkim wyborom, będziemy dzielić emocje bliskie legendarnym bohaterom walczącym z nie lada przeciwnikami - czasem orężem, niekiedy zwyciężającym dzięki umiejętności główkowania.

Zadanie jest ciekawe - bo  pomaganie rycerzowi to niecodzienna propozycja! Co więcej - mamy naprawdę bardzo wiele do powiedzenia - każda rozkładówka to nowa przygoda, w której czynnie weźmiemy udział. Przypatrzymy się zatem dobrze ilustracjom, bo odnaleźć musimy wiele skrzętnie ukrytych elementów! Wprawdzie ich odszukanie nie jest warunkiem przejścia na kolejne strony, ale przecież rycerski honor nie pozwala szachrować;) - jest zadanie - trzeba się z nim uporać! A potem - już sama przyjemność - bo decydujemy, jakie kroki przedsięweźmie rycerz Lwie Serce: pogalopuje na wschód czy na zachód? Wyjdzie drzwiami na prawo czy na lewo? Zejdzie po sznurowej drabince czy poleci na spotkanie nowej przygody na czarnym ptaku? Przemieszczamy się więc na podane strony zgodnie z naszymi wyborami (bardzo trudnymi!), potem na następne i kolejne... Bardzo często trzeba będzie wracać, bo przeciwnicy bywają bezlitośni i wysyłają nas nawet na stronę szóstą - tam, gdzie się wszystko zaczęło;) Jeśli pójdziecie w nasze ślady, to bardzo dobrze poznacie przygody bohatera, bo my krążyłyśmy i krążyłyśmy - ale wcale nie narzekamy!:)

Na początku wspomniałam o młodych fascynatach tematu, ale nie tylko chłopcy mogą pójść w sukurs rycerzowi Lwie Serce - dziewczynkom także spodobało się to wyzwanie i z wielkim zaangażowaniem wykonywały zadania (wszystkie uczciwie, bez podglądania na rozwiązania;)). Ileż wahań było, przy podejmowaniu decyzji, którą drogą podążyć, jakiego wyboru dokonać! Tu pojawiły się też pewne spory ("To przez ciebie wracamy na początek!"), ale w końcu wszak i płeć piękna sprawdziła się w roli doradcy i pomocnika potrzebującego bohatera!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Rycerz Lwie Serce.Książka-gra, której bohaterem jesteś ty!"
Autor, ilustrator: Delphine Chedru
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 40
Format: 20,5x32,3 cm
ISBN: 978-83-10-13196-6Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)