"Absolutnie fantastyczne łamigłówki" - mocno przykuwająca uwagę pozycja:)Zbiory łamigłówek to genialne pozycje - doskonała rozrywka, a przy okazji - co bardzo cenne - sposobność do ćwiczenia spostrzegawczości, cierpliwości, możliwość pogłówkowania. Jednak czasem zdarza się - znamy taką sytuację z autopsji... - iż zachęcająca okładka i ciekawy opis, na podstawie których dokonujemy zakupu, nie ma przełożenia na zainteresowanie najmłodszych daną pozycją. 

Jeśli życie podobne obawy, to gwarantujemy, iż "Absolutnie fantastyczne łamigłówki" nie zawiodą pokładanych w nich nadziei;) - małoletni będą prześcigać się w wykonywaniu zadań, książka będzie przechodziła z rąk do rąk (jeśli zaopatrzycie się w nią z myślą o rodzeństwie), ba, problemem może być oderwanie pociech od intelektualnych zmagań;)

Wabikiem i narzędziem podtrzymującym uwagę i zaciekawienie są rzecz jasna ilustracje - kwartet autorów odpowiadających za stronę wizualną wykonał dobrą robotę;) - żywe barwy, zabawna fizjonomia przedstawianych bohaterów, rozplanowanie rysunków pozwalające na komfortowe wykonywanie zadań - to wszystko sprawia, że łamanie głowy i wykonywanie poleceń jest wielką przyjemnością. Spory format pozwala przedstawić elementy zadań we właściwych proporcjach, tak by nie frustrować tym, że za małe, nieczytelne, a przez to trudne i zniechęcające. 

Oczywiście najciekawsze rysunki nie sprawiłyby, że zadania rozwiązywane byłyby ochoczo - także zawartość treściowa, wyzwania stawiana młodym miłośnikom łamigłówek muszą być intrygującym wyzwaniem. Zadania - a jest ich "ponad 100" - co przeczytać możemy na okładce - są bardzo urozmaicone, niebanalne, w sympatyczny sposób zachęca autor najmłodszych do sięgnięcia po ołówek, kredki: któż nie lubi pomagać? Kto nie chciałby dokonać epokowego odkrycia, wesprzeć superbohatera, zaprowadzić pingwinka do domu, odtworzyć proces wykluwania się małego smoczka, odgadnąć choreograficzną zagadkę? 

Poruszone tematy spodobają się i dziewczynkom, i chłopakom - są bardzo różnorodne, tak jak i same zadania - labirynty, wyszukiwanie szczegółów, różnic, znajdywanie ukrytych słów, łamigłówki matematyczne, sprawdzające umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość, ćwiczenie pamięci, łączenie punktów, rysowanie, kolorowanie... 

Niektóre zdania wymagają umiejętności czytania, zatem to propozycje dla starszaków, ale i młodsze pociechy znajdą pole do popisu i świetnej zabawy - zaświadczamy o tym ze stanowczością i odpowiedzialnością;) 

Polecamy gorąco!
Katarzyna i dziewczynki"Absolutnie fantastyczne łamigłówki"
Autor: William Potter
Ilustratorzy: Isabel Aniel, Samantha Meredith, Emily Twomey, Steve Wood
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Format: 20,5x25,8 cm
ISBN: 978-83-10-13168-3


Komentarze