"Heca w kurniku" - ortograficzne, przyjemne zmagania:)Ortografia i gramatyka to konik naszej pani;) Wiemy już zatem, że podręczniki są bezpłatne, zatem "w zamian" za to możemy przeznaczyć nieco pieniędzy na dodatkowe pomoce właśnie tych zagadnień dotyczące, więc do wrześniowych wydatków doliczyć trzeba koszt zakupu dwóch książek "ortograficzno-gramatycznych". Zgadzam się, że to ważne tematy, bo oczy bolą, gdy się czasem zobaczy alternatywną pisownię niektórych słów;) - szkoda tylko, że te książki przez panią wybierane nie przypominają "Hecy w kurniku" - to niezwykle pomysłowa, ciekawa, zachęcająca do poznawania poprawnej pisowni pozycja! (Dzięki podobnym do niej publikacjom efekty nauki byłyby z pewnością bardziej spektakularne...)

Na pewno spodobają się młodym adresatom tej pozycji rysunki - a dla zwierzolubów to będzie wymarzona pozycja, bo nie tylko ten tytułowy kurnik odwiedzimy - zajrzymy do lasu i na łąkę, spotkamy rodzimą i egzotyczną faunę, pomożemy zagubionej ośmiornicy i pracowitej pszczółce. Do tego czekają nas i baśniowo-bajkowe przygody: księżniczki, królewski dwór, świat zabawek, no i... potwór! Warstwa wizualna jest miła dla oka i zachęca, by poznać treść zadań, zmierzyć się z nimi, a "przy okazji" - w miły sposób - stać się znawcą ortografii. 

Podtytuł tej pozycji zdradza, jakie ciekawe wyzwania staną przed odbiorcami - "krzyżówki, labirynty, kolorowanki i inne zabawy ortograficzne". Zatem przydadzą się ołówki i kredki, a może czasem i gumka, bo przecież zdarza się zapomnieć czy to "ó" mamy wpisać, czy też "u" - dobrze będzie i słownik mieć pod ręką. Wprawdzie na końcu książki znajdziemy rozwiązania niektórych zadań, ale warto podsunąć inne sposoby sprawdzenia poprawności odpowiedzi - to będzie też lekcja korzystania ze słownika.

A wśród wyrazów z trudną pisownią przywołanych w tej książce są słowa często używane, zatem przydatne w codziennej komunikacji, poza tym homofony, które sprawiają problemy (może i morze, wierzę - wieżę...) - utrwalenie pisowni tych słów przyda się na pewno i zaowocuje dobrymi ocenami na dyktandach - czego szczerze życzymy u progu nowego roku szkolnego!

Polecamy
Katarzyna i Starsza

"Heca w kurniku. Krzyżówki, labirynty, kolorowanki i inne zabawy ortograficzne dla dzieci"
Autor: Monika Hałucha
Ilustrator: Anita Graboś
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 20x28,5 cm
ISBN:  978-83-10-13166-9Komentarze