"My Little Pony The Movie. Kocham ten film" - przyjaźń ma wielką moc!
Kucyki na dużym ekranie to nie lada atrakcja - wyczekiwanie na październikową premierę bardzo się dłużyło, a teraz jeszcze "chwilę" poczekać musimy, bo tegotygodniowe zajęcia i atrakcje nieprzekładalne sprawiły, że do kina wybieramy się dopiero w przyszłym tygodniu... 

Sądzicie pewnie, że to niewłaściwa kolejność - poznawać nieco skondensowaną historię przed obejrzeniem filmu. Ale pierwsze - to bardzo emocjonująca opowieść, a nam trudno się doczekać!;) Po drugie - na pewno będziemy czytać ją po wielekroć, a poza tym ta lektura bardzo działa na wyobraźnię! Wszak tylko niektóre sceny zostały zilustrowane, wydarzenia poznajemy przede wszystkim dzięki warstwie tekstowej - dziewczyny dodatkowo miały pożywkę dla wyobraźni, bo pierwszy raz czytałyśmy ją wieczorem, "na dobranoc" - zatem obrazujemy sobie perypetie kucyków, wizualizujemy i kreujemy świat przedstawiony. I znakomicie bawimy!

Choć to - uprzedzamy wrażliwców - dość emocjonująca, ba - wręcz nieco przerażająca historia! Wyobraźcie sobie, że księżniczki Celestia, Cadence i Luna zostały podstępnie pozbawione swej magii... To niecny plan Króla Burzy, któremu do pełnego sukcesu brakuje tak niewiele - odbierze magiczną moc Twilight Sparkle i nic już nie stanie na przeszkodzie, by sfinalizować podstępne zamierzenia...

Ale na szczęście choć wszystko zależy już od czwartej księżniczki, to przecież doskonale zdajemy sobie sprawę, że kto zadziera z jedną przyjaciółką, ma do czynienia z pozostałymi pięcioma! I mimo że nie są to bohaterki obdarzone magicznymi umiejętnościami, to przecież - fani wiedza to doskonale - "Przyjaźń to magia!" - wszystko pokona, znajdzie wyjście z każdej sytuacji, dokona nawet niemożliwego!;)

Tym razem okaże się, że trzeba będzie wyruszyć po pomoc w bardzo daleką drogę, szukać pomocy u nie do końca chętnych, by jej udzielić, osób, kucyki zmienią też nieco swoją postać (jaka to gratka do małych kolekcjonerek, które mogą poszerzyć swe zbiory o nowe, urocze figurki!;)). 

Przyjaźń okaże się siłą potężną, przezwyciężającą wszelkie przeciwności - doskonale to wiemy, my fani serialu MLP!;) Przyjaciółki doskonale się uzupełniają, mają świetne pomysły, tyle charyzmy i siły, że o happy end martwić się nie musimy!

Książka zapewni w miarę spokojne oglądanie filmu - inaczej moglibyśmy być bombardowani pytaniami, czy się wszystko uda, czy kucyki wydobędą się z tarapatów;) A dla tych szczęśliwców, którzy seans mają już za sobą, będzie miłą okazją do przypomnienia tych emocji, które mali fani przeżywali w kinie.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"My Little Pony The Movie. Kocham ten film"
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Format: 20,5x28,5 cm
ISBN: 9788328122512


Komentarze