"Rok w Krainie Czarów" - tropiąc Mniamopotama;)Z czym się Wam Kraina Czarów kojarzy? Być może z Alicją i jej niesamowitymi przygodami, które ją w tymże miejscu spotkały. Ale przecież nazwa "Kraina Czarów" ma wielki potencjał - każdy może wymyślić własne prawa nią rządzące, wykreować niezwykłych, niepowtarzalnych bohaterów, zaskakującą scenerię, niebanalne perypetie... 

Taką autorską Krainę Czarów prezentuje nam Maciej Szymanowicz. Od dawna cieszą nas stworzone przez niego potwory - bohaterowie gry "Potwory do szafy", mimo wszystko bardzo zabawne, wręcz sympatyczne. Na podobny odbiór skazane są postacie "Roku w Krainie Czarów" - to niezwykle miła gromadka - i wizualnie, i charakterologicznie. 

W tym wyjątkowym miejscu spotkamy postacie znane z baśni, ale w oryginalny sposób przetransponowane. Roztrzepany Czerwony Kapturek jest wielkim przyjacielem wilka (który uwielbia śnieg), z jego Babcią Babulą przyjaźni się Baba Jaga - strażniczka porządku w zaczarowanym lesie. Wszędobylskie krasnoludki wciąż poszukują ulubionego przysmaku - jajka na twardo, na szczęście ich poczynania mające na celu zdobycie upragnionego smakołyku zostaną w porę zatrzymane, bo ze znalezionego jajka wykluje się... Smoczydło! 

A prócz tych "słynnych, znanych" jest mnóstwo uroczych istot wykreowanych przez autora - jeśli macie kiepski nastrój - prześledźcie poczynania Mniamopotama;), jeżeli macie ochotę na romantyczne uniesienia - tropcie ślady Wróżki Kwiatuszki i Pazia Krotochwila. Jest i Wielkolud - na ogół częściowo obecny, ale gdy się pojawi - to się będzie działo!;) Do tego spore grono zwierząt - przeuroczych! I niesamowita lampa, i... długo by wymieniać;) Cudownie się prezentują postaci znane i nowo poznane!

Jest radośnie, barwnie, zabawnie - ciepło się robi, gdy towarzyszymy postaciom w przeżywaniu kolejnych miesięcy wyjątkowego roku w ciekawym miejscu, nawet gdy jest to ta chłodniejsza pora roku;) Jako niezwykle kreatywny twórca jawi się nam Maciej Szymanowicz i do tego tak dowcipny:) Choć to książka według wydawnictwa przeznaczona dla naj-najów;), to i starszacy będą mieli wiele radości, gdy po nią sięgną!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Rok w Krainie Czarów"
Autor, ilustrator: Maciej Szymanowicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 28
Format: 23,1x31 cm
ISBN: 978-83-10-12683-2

Komentarze

  1. Nie mogę się zdecydować, kogo lubimy najbardziej:) Cudownie zilustrowana ksiażka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest recenzja <3 Mamy kilka z tej serii. Tę też zakupię na dniach, wygląda cudownie ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)