"Mogę grać z wami?" - przyjaźń pokona wszelkie przeciwności!
Zastanawiam się, jaka magia tkwi w książkach o Leonie i Malince, co sprawia, że chce się mieć wszystkie ("Dawno nie czytałam Mieszkamy w książce" - tę cześć wypożyczyłyśmy - "Może byś mogła kupić, jak zobaczysz gdzieś?";) - tak mówi Starsza, zatem oczywiście kompletujemy serię), dlaczego tak się je przyjemnie czyta i to po wielekroć (nigdy się nie zdarzyło, żeby dany tytuł wybrzmiał raz tylko, nawet przy kolejnej lekturze!).

Choćby z tego powodu warto sięgnąć po książki Mo Willemsa - jeśli nasza pociecha powinna jeszcze trochę doszlifować czytanie, a siedzenie nad lekturą kojarzy się jej z torturą;), to remedium i panaceum na wszystkie czytelnicze lęki jest ta właśnie seria, której już czwarta część nas bawi. Chyba mało które dziecko pozostanie nieczułe na urok tych opowieści. Spodoba się na pewno spora czcionka, ucieszą niedługie wypowiedzi bohaterów, a fakt, iż są to dialogi, tym bardziej zachęci do czytania - można uczyć się modulowania głosu, oddawania emocji, różnicowania wypowiedzi postaci, można także wciągnąć do czytelniczej zabawy inne osoby, wspólnie zrobić próbę czytaną, a potem nawet i inscenizować przygody tej nietuzinkowej pary przyjaciół. 

Jeśli jednak wydaje się Wam, że słoń i świnka to nietypowe zestawienie, jeśli chodzi o kumpli, kolegów, dobrych towarzyszy, to wyobraźcie sobie, że do tej dwójki dołącza... wąż! A co jeszcze bardziej zaskakujące - tych troje chce wspólnie bawić się w rzucanie i łapanie piłki! Leon i Malinka świetnie się bawią grając w taki sposób, ale czy nowy kompan też uzna tę rozrywkę za miły sposób spędzenia czasu?! 

Zapewne domyślacie się, że nie tak łatwo będzie w takim właśnie gronie bawić się w rzucanie i łapanie piłki, ale gdy się czegoś bardzo chce... Gdy się kogoś polubi i nie chcemy mu sprawić przykrości, wówczas staramy się znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Podejrzewam, że pomysł Malinki, jak grać z nowym przyjacielem, zaskoczy Was;) - sprawdźcie i dajcie znać, czy tak było w istocie!;)

Nowa przygoda dobrych literackich znajomych uczy empatii, wytrwałości w dążeniu do celu, szukania nowych rozwiązań, pokazuje siłę przyjaźni i radość ze wspólnej zabawy. A do tego to bardzo zabawna historia - na poprawę nastroju i odzyskanie dobrego humoru polecamy lekturowe spotkania z bohaterami wykreowanymi przez Mo Willemsa!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Mogę grać z wami?"
Autor, ilustrator: Mo Willems
Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa: twarda
Liczba stron: 58
Format: 17,5cm x 23,5cm
ISBN: 978-83-62965-37-3
Komentarze