"Tajemnice Końskiej Zagrody" - detektywistyczne odkrycia dla miłośników przyrody
Lato nad wodą to cudowna sprawa! Słoneczne, upalne dni w takim miejscu mijają wprost błyskawicznie - no i bardzo radośnie. Ale jest coś, co może się równać z takimi atrakcjami, jakie oferuje nam pobyt nad morzem, nad jeziorem. Wiele osób doskonale wie, co mam na myśli, garstce niedomyślnych podpowiem pytaniem - jakie zwierzę jest ulubionym motywem na ubraniach, przyborach szkolnych, którego zwierzęcia urodę i grację podziwiają i młodsi, i starsi? To rzecz jasna koń! Któż nie marzy o nauce jazdy konnej?! Najskrytszym pragnieniem ilu osób jest posiadanie własnego konia? Oczami wyobraźni widzę Wasze rozpromienione twarze;) Tak, to właśnie konie i hippika mogą śmiało konkurować z nadmorskimi atrakcjami - zwłaszcza gdy - tak jak minionego lata - pogoda była mało plażowa... 

Trzeci tom przygód małych detektywek to okazja do spotkania dobrze znanego grona postaci: ciocia Ellie i jej dwie małe kuzynki znów planują wspólny wyjazd, miły odpoczynek i rzecz jasna spodziewają się też - zwłaszcza dziewczynki - okazji do zaprezentowania sprawności w rozwiązywaniu trudnych spraw, które zdarzają się wokół;) No właśnie - bo małe bohaterki tak polubiły dochodzenie do prawdy, że same poszukują detektywistycznych wyzwań!

Pierwszą tajemnicą jest miejsce wakacyjnego pobytu. Ciocia Ellie chce, by była to niespodzianka, ale lista rzeczy, które kuzynki mają zabrać naprowadza je na trop - skoro są na niej kaski do konnej jazdy, to sprawa jest oczywista - detektywki czekają wakacje w siodle! 

Będzie to niezwykły i bardzo radosny czas, bo dziewczynki jadą w urokliwie miejsce - na wieś, do sympatycznych gospodarzy. Jest tu pięknie, cicho, spokojnie, w okolicy mieszkają mili i serdeczni sąsiedzi, a przyroda - szeroko rozumiana;) - zaskakuje ciekawostkami, intrygującymi informacjami.

A my wraz z bohaterkami możemy także wielu rzeczy o ulubionych zwierzętach się dowiedzieć - na czym polega pielęgnacja konia, jak wyglądają lekcje jazdy, co konie lubią, jakie mają zwyczaje i która część konia odpowiada za płochliwość;) 

Na wsi spotkamy też i inne zwierzęta - owieczki, pszczoły, kota, ptactwo domowe i o wiele więcej niż w mieście gatunków dzikich ptaków. Fauna stanie się nam zdecydowanie bliższa dzięki dociekliwości dziewczynek z samozaparciem rozwiązujących zagadki, które przynoszą kolejne dni pobytu w Końskiej Zagrodzie. 

Tym razem niektóre kwestie są tajemnicze przede wszystkim dla małych bohaterek, zatem zdarzy się tak, że dorośli będą naprowadzać dziewczynki na trop i udzielać pewnych wyjaśnień. Ale i pomoc małych detektywek przyda się starszym - rozwiążą one parę zagadkowych spraw, bo są bacznymi obserwatorkami, logiczne myślenie mają w małym palcu;), a pomaganie innym sprawia im prawdziwą przyjemność. Jest zatem książka i pochwałą przyrodniczego zacięcia, i empatii, serdeczności, chęci bycia użytecznym.

Miła lektura i pięknie zilustrowana - cieszymy się bardzo, że seria o cioci Ellie i jej ciekawych wszystkiego kuzynkach tak się miło rozrasta!;)


Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"Tajemnice Końskiej Zagrody"
Autor: Magda Podbylska
Ilustrator: Katarzyna Bajerowicz
Wydawnictwo: BIS
Oprawa: twarda
Liczba stron: 112
Format: 16,5x23,5 cm
ISBN: 978-83-7551-538-1
Komentarze