Atomowa rozrywka z nie lada bohaterkami!:)Książeczki z zadaniami sygnowane przez postaci ulubionych bohaterów to patent na zachęcenie najmłodszych do sięgnięcia po nie. Ale przyznajmy - czasem zapału nie wystarcza, trzy-cztery strony zostają uzupełnione, parę naklejek wklejonych (choć te budzą największe zainteresowanie i mogą być użyte w różnych celach, zatem z ich "użytkowaniem" bywa lepiej;)). Mały użytkownik dorasta, szuka nowych idoli, prosi o książki z kolejnymi kultowymi postaciami. 

Jeśli macie niemiłe doświadczenia lub wydaje się Wam, że pociecha wyrosła z tego typu pozycji, z wielkim przekonaniem, że się nie zawiedziecie polecam niesamowite pozycje o Atomówkach! Mam osobiste doświadczenia i choć wiem doskonale, że Bajka, Bójka i Brawurka to superdziewczyny, to nie sądziłam, że zadania o nich będą tak zajmujące. 

Nakreślę sytuację, która jest dobitnym dowodem na to, że zadania są tu niebanalne, propozycje ciekawe, tematyka urozmaicona, a charakterystyczni bohaterowie, których znamy z serialu, zjednują sympatię (dziewczyny) lub bawią (te wszystkie czarne charaktery;)). Otóż w Wigilię, kiedy to dziewczyny już wysprzątały wcześniej swój pokój, pomogły w czym mogły;) i nudziły się nieco, bo rodzicielka pochłonięta była gotowaniem, Starsza zaszyła się z książką "Moc łamigłówek" u siebie, przyszła na chwilę poinformować, że już "chyba połowę" zrobiła, a zanim zasiedliśmy do kolacji, uporała się ze wszystkimi. Nieco czasu to trwało, ale fakt, iż tak ją to wciągnęło, tak zajęło jest bardzo pozytywną oceną tego tytułu. 

Mamy tu labirynty, wyklejanki bazujące na schemacie sudoku oraz sapera, wyszukiwanki i szyfry. Zadania i dla już znających litery, piszących, ale też dla młodszych fanów dzielnych dziewczyn z Townsville. I do tego - mnóstwo naklejek! 

"Odlotowe zabawy" to również wiele naklejek - do przylepienia w książce, ale i do ozdobienia swoich ulubionych przedmiotów. A poza tym mnóstwo propozycji zgodnych z tytułem - niebanalnych, ciekawych, inspirujących, rozwijających kreatywność. Ucieszą się i lubiący rysować, kolorować, i wielbiciele łamigłówek. Nieduża pozycja, ale bardzo zajmująca (być może, że nie wystarczy na długo...;) - choć to oczywiście potwierdzenie pomysłowości jej twórców).

Ostatnia z atomowych pozycji;) to "Atomowy dziennik nie tylko dla świrusek" - propozycja łącząca pamiętnik, "złote myśli", zeszyt aktywizujący, bazgrolnik i kreatywnik;) - czyli przyznajmy - rzecz kultowa! To obszerna (96 stron!) propozycja poznania jeszcze lepiej sióstr "B.": usystematyzujemy wiadomości, uzupełnimy informacje, stworzymy coś w duchu każdej z dziewcząt, pobawimy się dzięki quizom. To też okazja do zapisania i uwiecznienia własnych wspomnień. Kolorowy, pomysłowy dziennik bawi od pierwszej strony do ostatniej, która informuje nas, że oto jesteśmy - dzięki wykonaniu wszystkich zadań - legalnymi Atomówkami!;)

Polecamy wszystkie trzy pozycje - warto dodać, że Wydawnictwo AMEET ma więcej Atomówkowych publikacji w swej ofercie, zatem fanki czeka wiele godzin miłej rozrywki!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki "Atomówki. Moc łamigłówek"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 16,5x23,7 cm
ISBN: 978-83-253-2694-4

"Atomówki. Atomowy dziennik nie tylko dla świrusek"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: półtwarda
Liczba stron: 96
Format: 14x20 cm
ISBN: 978-83-253-2693-7

"Atomówki. Odlotowe zabawy"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 19x25,5 cm
ISBN: 978-83-253-2695-1


Komentarze