"Atomowe opowieści" - girl power i emocjonujące przygody:)Przeglądamy kanały dla młodych widzów. "To nie, nuda", "To już widziałam", "Eee, to mi się nie podoba". Na kolejnym - "Atomówki" - "Tak, to super jest", "Zostaw ten, mamo" - mnie też nie trzeba namawiać, razem oglądamy, bo te energetyczne dziewczyny z kreskówki potrafią przykuć uwagę i zjednać sympatię. Podoba się nam i animacja (bardzo charakterystyczna i łatwo rozpoznawalna, zatem nawet skacząc po kanałach nie przegapimy ulubionego serialu), i koncepcja bohaterek, i ich przygody.

To zdecydowanie rozrywkowa pozycja - bawią nas pomysły bohaterek, zaskakujące zwroty akcji emocjonują, zastanawiamy się, jak też potoczy się ta przygoda, czy uda się pokonać przeciwności losu i niezbyt sympatycznych przeciwników. 

Ale nie tylko! Bójka, Bajka i Brawurka to dziewczyny, które nas zainspirują, pokażą nam wartość posiadania własnego zdania, siłę przyjaźni, odpowiedzialność za przyjaciół, za powodzenie wspólnie podejmowanych działań i upór w dążeniu do celu, wagę rozwijania własnych pasji. Trzy opowieści to okazja do bliższego poznania sióstr, spędzenia przyjemnych chwil podczas poznawania ich przygód, ale też do zaczerpnięcia wzorów z ich postępowania, zainspirowania się nim. 

Townsville nie byłoby tym samym miejscem bez sióstr "B" - każda z nich ma specyficzne moce i odmienne pasje, ale brak każdej z nich to dotkliwa strata - gdy jedna z dziewcząt odłącza się od dwóch pozostałych, my możemy tylko trzymać kciuki za szybkie ponownie stworzenie skutecznie działającego tria. 

Charakterne bohaterki to dziewczyny mające własne zdanie, nieustraszone, z zapałem dążące do celu. Potrafią bez reszty oddać się zadaniu, którego się podjęły, a gdy czasem nie jest to trafny wybór, z jeszcze większym samozaparciem dążą do naprawienia pomyłki. A wszystko to w nastroju świetnej zabawy, jak w kalejdoskopie zmieniających się zdarzeń, gorących emocji. 

Dziewczyny mają różne charaktery i odmienne pasje, ale tworzą wypróbowaną paczkę przyjaciółek. Małe fanki serialu z pewnością identyfikują bohaterki bez problemu i owe charakterystyczne cechy wskazać potrafią, jednak dla nieco starszych wielbicielek Atomówek książka ta jest cennym kompendium wiedzy na ich temat - w kolejnych opowiadaniach widzimy bohaterki w typowych sytuacjach, możemy zatem doskonale zapamiętać ich zainteresowania i preferencje. Poza tym kolorowe strony pomagają nam tę wiedzę ugruntować, a zabawne rysunki - cieszyć się lekturą. 

Po tej lekturze jesteśmy jeszcze większymi fankami Atomówek (ale czy to w ogóle możliwe?;) Wszak lubiłyśmy je przeogromnie już dzięki oglądaniu animowanych przygód). 

Tak więc nowa lektura pozwoliła najstarszej wielbicielce;) nauczyć się bez wahania identyfikować dziewczyny. Zresztą - tak naprawdę są one i miłe, uczynne, dzielne, i jedyne w swoim rodzaju. 
Zatem - nie bądźcie księżniczkami (zwłaszcza forsiastymi!;)), bierzcie przykład z Bójki, Bajki i Brawurki - pomagajcie innym, rozwijajcie zainteresowania, dążcie do postawionych sobie celów, nie naśladujcie innych - i pamiętajcie o sile sióstr!;)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"Atomowe opowieści"
Autor: Candace Bryan
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Format: 14,8x21,2 cm
ISBN: 978-83-253-2696-8
 

Komentarze