"Święci uśmiechnięci. Święty brat Albert" - wielka, inspirująca postaćGrudzień to czas, gdy staramy się być lepsi;) Niektórych przede wszystkim motywuje niedługo mająca nastąpić wizyta Świętego Mikołaja. Podobno obdarowuje on grzeczne dzieci, zatem starają się najmłodsi być wzorem i dumą rodziców;) Ale przecież nie tylko to mamy - na szczęście - na względzie zmieniając swe zachowanie. Adwent, czas oczekiwania to też czas refleksji, przemiany, dostrzeżenia potrzeb innych, pracy nad sobą. Można by powiedzieć, że inspirują nas wówczas święci - a bohater tej "polecanki" - święty brat Albert, to człowiek pokazujący swym życiem, jak wiele można zrobić dla innych mimo pewnych przeciwności.

Towarzyszymy bohaterowi od jego lat dziecięcych, poznajemy jego rozmaite decyzje, co do tego, czym zajmować się w życiu. Adam Chmielowski - bo takie imię nosił brat Albert - pobierał nauki w Korpusie Kadetów w Petersburgu, potem uczył się w Warszawie, studiował w  Instytucie Politechnicznym i Rolniczo-Leśnym. Tam właśnie poznał Maksymiliana Gierymskiego i rozpoczął swoją przygodę z malarstwem. 

Wierszowane dzieje Adama Chmielowskiego, który później przyjął imię brata Alberta, to także udział w powstaniu, w którym został ranny (konieczna była amputacja nogi...), wyjazd do Paryża, kolejne podróże, kontynuowanie malarskiej pasji... Różne koleje losu doprowadziły go wreszcie do odnalezienia swojego powołania - niesienia pomocy innym: biednym, bezdomnym. Założył zakon, rozwijał i poszerzał działalność, niestrudzenie i z poświęceniem wspierał najuboższych. Za swe zasługi został przez Jana Pawła II ogłoszony świętym. 

Audiobook to możliwość poznania inspirującej historii także przez najmłodszych. I to szczególna sposobność, bo włączając płytę, usłyszymy głos autorki - Elizy Piotrowskiej. Barwa opowieść zapadnie w pamięć małych słuchaczy - i niewątpliwie trafi do ich serc. Zostanie także właściwie zrozumiana, bo wszelkie trudne terminy zostały także wyjaśnione - autorka zmieniając natężenie głosu wyjaśnia je. 

Wcześniej w Wydawnictwie Świętego Wojciecha wydana została ta opowieść w formie książkowej, zatem jeśli ta wersja jest w naszym posiadaniu, można skorzystać z okazji do doskonalenia umiejętności czytania. W każdym przypadku będzie to cenna lekcja historii, a przede wszystkim okazja do poznania bliżej osoby świętego brata Alberta - pełnego empatii człowieka czynu. 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Święci uśmiechnięci. Święty brat Albert"
Autor: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Oprawa: digipack
Format: 14x12,5 cm
ISBN: 978-83-8065-168-5


https://www.swietywojciech.pl/App_Themes/swwojciech/img/logo.png

Komentarze