"Lisek i przyjaciele" - podróż pełna przygód i nowych znajmości:)Nowe pozycje z tak lubianej serii? Nie ma nic lepszego!:) Jak się mogą nie spodobać, skoro mają same zalety! Na pierwszy rzut oka to książki trafiające w gust najmłodszych - bo takie kolorowe i te zabawne otwory, w których tak chętnie umieszczane są małe paluszki;) Rodziców cieszy na pewno to, że kartki są twarde, kartonowe (maluchy czytają bardzo wnikliwie i z wielkim zapałem, kartonówki sprostają takim wyzwaniom z pewnością!), a rogi - zaokrąglone. 

Ale nie tylko forma jest zaletą książek z serii Akademia Mądrego Dziecka! Miła dla oka jest strona wizualna, treść zajmuje najmłodszych, zaciekawia, pomoże rozwijać umiejętności, ćwiczyć pamięć. 

Autorem wierszowej opowieści o lisku jest Zbigniew Dmitroca, którego rymowane historyjki znamy już z poprzednich pozycji tej serii. Mały bohater wyrusza w świat, by spotkać... krokodyla! To właśnie jego chce bliżej poznać, może też zaprzyjaźnić się z nim. Czy ten plan się powiedzie? Sprawdźcie sami! Zdradzimy tylko, że na swej drodze lisek natknie się na mnóstwo innych zwierząt: tych bardzo nam bliskich (jak choćby kot), żyjących "nieopodal" nas (zając, niedźwiedź, nietoperz) czy też zupełnie egzotycznych (kameleon, lew, słoń, tukany). 

Jeśli ktoś tak jak lisek jest otwarty na innych, to z każdym znajdzie nić porozumienia! Okazuje się, że wszystkie napotkane zwierzęta mogą być świetnymi partnerami do zabawy, do figli, mogą czegoś nauczyć (np. zdrowego odżywiania - chrupania marchewki;)), będą służyć wsparciem. Czterowiersz poświęcony każdemu z poznanych zwierząt przedstawia jego cechy, opisuje wspólnie spędzony czas. Ale powraca wciąż marzenie-pragnienie poznania krokodyla...;) Po trzeciej stronie najmłodsi już wspólnie dopowiadają jego treść, a przy kolejnej lekturze będą recytować tę zwrotkę!:)

Książka spodoba się i maluchom, i tym nieco starszym - posłuży także do pierwszych czytelniczych prób. A sympatyczne przesłanie - o tym, że każda poznana osoba może stać się przyjacielem, zaciekawić nas czymś, nauczyć czegoś - to wspaniała lekcja otwarcia na innych i docenienia wyjątkowości każdego.

Polecamy!
Katarzyna i dziewczynki
"Lisek i przyjaciele"
Autor: Zbigniew Dmitroca
Ilustrator: Antonella Abbatiello
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 22
Format: 21x19 cm
ISBN: 9788328124509

Komentarze