"Disney uczy. Przygoda z czytaniem. Czytam samodzielnie" - atrakcyjna zachęta do lektury!:)Książki mają sporą konkurencję - gry, zabawki, tablet czy komputer, telewizja i smartfon... Niełatwo jest rywalizować z rozrywkami mniej wymagającymi wysiłku, a przecież czytanie to umiejętność cenna, potrzebna i wartościowa! Dobrze byłoby zatem zachęcić najmłodszych do sięgnięcia po książki, bo niebawem trzeba będzie czytać lektury, bo ten, kto czyta, więcej wie, łatwiej i ciekawiej formułuje myśli w pracach pisemnych... Zalet czytania jest bez liku - na szczęście i sposobów na zachęcenie do pochylenia się nad książką jest niemało. 

Wiele osób podnosi temat lektur szkolnych - dlaczego pozycje, które już i dla rodziców były zmorą, wciąż na liście obowiązkowej są umieszczane, czy nie ma współczesnych tekstów, poruszających problemy ważne dla kilku- czy nastolatków? Na pewno takie tytuły bardziej zaciekawiają, zachęcają do kontynuowania czytania. To także patent na rozpoczęcie wielkiej czytelniczej przygody, która zaowocuje pokochaniem książek! 

Nowe propozycje Wydawnictwa AMEET zachęcą opornych - bo bohaterami są postacie znane z seriali Disney'a, a ich zabawne przygody i rozmaite perypetie zaciekawią, przykują uwagę, wciągną i rozbudzą z pewnością czytelniczą pasję! 

Czwarty poziom zaawansowania to tytuły opatrzone hasłem: "Czytam samodzielnie" - po pozycjach zaznajamiających z literami, angażujących do wspólnej lektury mamę i tatę, mają wreszcie najmłodsi okazję popisać się umiejętnościami - przeczytać poważne, dłuższe teksty!

Obie książki proponują czytanie metodą sylabową - ma ona wielu zwolenników potwierdzających jej skuteczność. W księgarniach znajdziemy elementarze na niej bazujące, a wyróżnikiem wszystkich tego typu publikacji jest dwukolorowy druk - w tekście przeplatają się sylaby w kolorze czarnym i czerwonym. Ci, którzy ten właśnie sposób nauki czytania preferują, z pewnością ucieszą się z pojawianie się na rynku tych dwóch książeczek, dzięki którym najmłodsi mogą szlifować swoje umiejętności, ćwiczyć biegłość w czytaniu. 

Ich bohaterowie są doskonale znani - Zygzak od dłuższego czasu gości na ekranach (premiera pierwszego filmu o jego przygodach miała miejsce w 2006 roku!), Elena z Avaloru to zdecydowanie świeższy serial, choć także ma już liczne grono fanów. Ulubione postacie zachęcą do sięgnięcia po książeczki, a zawarte w nich teksty niewątpliwie spodobają się najmłodszym. Są tu i rymowane historyjki, które łatwo wpadają w ucho, pełne humoru, ale i niepozbawione walorów poznawczych, wychowawczych. Wierszowane teksty dominują, ale i opowieści pisane prozą znajdziemy w obu pozycjach. 

Dzięki temu najmłodsi oswajają się z rozmaitymi formami przekazu, wielbiciele prozy docenią wiersze - i vice versa. Barwne ilustracje umilą lekturę, a będzie miała ona także wymiar dydaktyczny - przygody bohaterów stają się pretekstem do przekazania ważnych zasad dotyczących dobrego wychowania, traktowania innych, gry fair play, wytrwałości w dążeniu do celu, konieczności pracy nad sobą. Teksty typowo rozrywkowe przeplatają się z nieco poważniejszymi, czasem autorka zadaje pytania małym czytelnikom, ale i z przebiegu zdarzeń wynika ważna nauka. To cenna okazja do rozmowy na istotne tematy, zwrócenia uwagi najmłodszych na ich zachowanie, postępowanie w różnych życiowych sytuacjach.

Nagrodą za postępy są naklejki-nagrody - w każdej książce jest całą ich stroniczka! - a także dyplom czytelnika do wycięcia ze skrzydełka okładki. To także miła zachęta, ale i bez niej wciągające, zabawne opowiastki miło jest czytać, poznawać!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Disney uczy. Przygoda z czytaniem. Czytam samodzielnie" - Elena
"Disney uczy. Przygoda z czytaniem. Czytam samodzielnie" - Zygzak
Tekst: Urszula Kozłowska
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 15,5x20 cm
ISBN: 978-83-253-2639-5, 978-83-253-2640-1Komentarze