Egmont seria MR. MEN i MAŁA MISS - małe książeczki z wachlarzem zalet:)
Bywa tak, że jedna cecha charakteru wybija się na plan pierwszy i określamy kogoś mianem pracusia, złośnika, czepialskiej czy śmieszki. Te negatywne cechy są uciążliwe dla otoczenia, ale i te na pozór pozytywne mogą mieć swoje drugie oblicze. Niemożliwe? Przekonajcie się sięgając po serię autorstwa Rogera Hargreaves'a. 

U nas te historyjki są hitem! Najprzyjemniej oczywiście poznajemy je we trzy, ale gdy nadarzyła się okazja, że przeczytałam dwie tylko Młodszej, Starsza była niepocieszona... Od razu zażyczyła sobie opowiedzenia przygód dwóch MISS;), ale gdzie nam do talentu autora - nie sposób zrobić tego tak dowcipnie, niebanalnie, pamiętając o wszelkich smaczkach, więc rano zastałam Starszą po uszy zatopioną w lekturze!:) 

Czym nas ujęły? Nietuzinkowym humorem, zaskakującymi pomysłami, niemożliwym do przewidzenia tokiem fabuły - no i zapomnieć nie można o uroczych fizjonomiach bohaterów! Naprawdę śmiem podejrzewać, że nie spodziewacie się, co spotkać może Małą Wstydnisię czy Pana Bystrzaka, jakie perypetie staną się udziałem Małej Buntowniczki, a co przytrafi się Panu Bałaganowi! Zdumiewają nas zdarzenia i zachowanie bohaterów - a owocem tych odczuć jest refleksja, temat do rozmowy, zastanowienia się, jak należało się zachować, co można zmienić w postępowaniu, jak zmodyfikować swoje działania, by i nam samym, i innym było milej, lepiej. 

Czytając o przygodach jednej postaci poznajemy też kolejne, co kusi do sięgnięcia po inne tytuły - na razie dostępnych w języku polskim jest dziesięć, a wydano ich siedem razy tyle! Historie zostały rozmaicie poprowadzone - czasem wyraźnie podany jest morał, pewna refleksja nad postępowaniem postaci, innym razem sami wnioskujemy z przebiegu wypadków na temat reakcji otoczenia. 

Intensywne kolory i wyraźne linie ilustracji zjednują sympatię najmłodszych, a same kształty bohaterów są zaskakujące i przezabawne. Format książeczek - niewielki i bardzo sympatyczny - podbija serca i najmłodszych (do których łapek świetnie te tytuły pasują), i starszych (lektura nie trwa długo, a debiutujący czytelnicy doskonale sobie z nią poradzą). Gwarancją są i przykuwające uwagę, zapadające w pamięć ilustracje, i olbrzymia dawka humoru zawarta w tych opowieściach. 

Polecamy 
Katarzyna i dziewczynki
 Seria MR. MEN
Autor, ilustrator: Roger Hargreaves
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 14x12,7 cmhttps://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont 

Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)