"Hania Humorek i przyjaciele" - życie trzecioklasistów pełne jest przygód!:)Kto z kim przestaje, takim się staje - mówi przysłowie, które znakomicie pasuje do przyjaciół Hani - równie jak ona ciekawych, sympatycznych i pomysłowych osób. Sięgając zatem po tytuły z serii "Hania Humorek i przyjaciele" możemy liczyć na zabawną lekturę - i podobnie jak to jest w przypadku książek o samej kolekcjonerce plasterków, wielbicielce Elizabeth Blackwell, właścicielce uroczego kotka - Myszki - jest w nich i mądry przekaz, i ciekawe informacje na rozmaite tematy. 

Kolorowe, niewielkie książeczki są doskonałą propozycją dla młodych czytelników - w każdej z nich znajdziemy trzy rozdziały, bogactwo ilustracji i zabawną opowieść - wciągającą i zachęcającą do zgłębiania treści. 

Wspomniana wyżej kotka Myszka to niejedyna pupilka Hani i jej brata, Smrodka - ale chyba najbardziej "typowa", bo do grona podopiecznych rodzeństwa zalicza się także ropucha zwana Żabcią (która ma niezbyt miły zwyczaj siusiania gdzie popadnie...) oraz muchołówka - mięsożerna roślina, mająca nieco podobne wymagania jak zwierzęcy domownicy;), a nosząca wdzięczne imię Szczęki;) Każdy posiadacz jakiegoś zwierzątka przyzna, że z faktu tego wynika wiele radości, ale też i obowiązki, czasem małe problemy. Nasza własna koteczka jest zaprzysięgłym wrogiem kwiatków, zatem na tym tle dochodzi do pewnych nietolerowanych przez nas zachowań, ale czy można długo się gniewać na takie rozbrajającego łobuza?!;) Kotka Hani jest zdecydowanie lepiej wychowana;), ba - okazuje się, że ma ona niepospolity talent:) Jaki? Przekonacie się, gdy sięgniecie po tę książkę! Dowiecie się także, że i rośliny mają uczucia - takie przynajmniej zdanie ma właścicielka Szczęk, a ostatnie opowiadania z książki "Kłopoty ze zwierzakami" dostarczy nam ciekawych informacji o zwyczajach pewnych gatunków roślin. 

Wszystkie zabawne sytuacje z tej pozycji zostały zasygnalizowane na okładce - ale rozbawi Was też na pewno inicjatywa Julki Wróbel pragnącej pomóc koleżankom i kolegom w wychowaniu ich podopiecznych;) 

Jeśli zasugerujecie się ilustracją na okładce drugiej z książek - "Franek Perełka. Do trzech razy sztuka", to być może pomyślicie, iż przyjaciel Hani postanowił dojść do mistrzostwa w dziedzinie dokonań kulinarnych. Nie do końca o to chodzi - a owe kulinarne popisy będą zwieńczeniem tej opowieści. Franek ma po prostu wielką chęć poczuć smak wygranej - w dowolnej dziedzinie, zatem chwyta się rozmaitych działań - jest i konkurs sztuczek wykonywanych za pomocą jo-jo, prezentacja wyjątkowych umiejętności pupili (Franek ma niezwykle elokwentną papugę;)), a wreszcie - Gofrowisko!:) Brzmi intrygująco i apetycznie? Sprawdźcie, jak przebiegały zmagania w tych jakże odmiennych konkurencjach. 

Zamierzenia Franka i jego dążenie do celu uczą wytrwałości, pokazują, że nie należy zrażać się, nawet jeśli nie wszystko idzie zgodnie z planem, a warto właśnie szukać swojej pasji, czegoś, w czym będziemy najlepsi. 

Dwa nowe tytuły oraz trzy poprzednio wydane ("Julka Wróbel i przygoda ze świnką", "Rysiek Zyga. Zdumiewający Pan Magik", "Mania Pisania, słynna reporterka") to już okazała biblioteczka opowieści dla młodszych odbiorców, także dla tych, którzy sami pragną poznawać przygody Hani i jej przyjaciół. My gorąco je polecamy!


Katarzyna i dziewczynki

Autor: Megan McDonald
Ilustrator: Erwin Madrid

Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 13,5x18,5 cm
ISBN:
978-83-281-2058-7

Autor: Megan McDonald
Ilustrator: Erwin Madrid
 
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 13,5x18,5 cm
ISBN:
978-83-281-2091-4https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont
  

Komentarze