"Lego®. Emotikony podbijają świat" - emocjonujące zabawy;)Każdy, kto chce być cool i na czasie, znać musi wszelkie modne słowa, skróty, a w świecie emotek poruszać się jak ryba w wodzie! Ta niezbędna wiedza ma w sobie coś z magii;) - dwa znaki - i już powstaje nowa jakość;) A jest ich tyle, że można za ich pomocą przekazać chyba wszystko - niedawno jedna z ulubionych opowieści dla najmłodszych - "Pinokio" - ukazała się w takiej mini-obrazkowej wersji! 

Te fascynujące możliwości intrygują najmłodszych (którzy - o dziwo - często najlepiej ze wszystkich członków rodziny mają opanowane umiejętności obsługi wszelkich nowoczesnych urządzeń;)). Po co im zatem taka książka, przecież wszystko wiedzą?!;) To prawda, ale mogą tę wiedzę w niebanalny sposób zaprezentować, przetestować, no i wreszcie - ucieszyć dorosłych tym, że nie tylko tablet czy smartfon są rozrywką, książka też może umilić wolne chwile...;)

Ta pozycja przyda się na chwile, gdy ukochany sprzęt jest w naprawie (ach, czemuż nie została jeszcze wymyślona ultrawytrzymała powłoka zabezpieczająca przed wszelkimi urazami...;)), ale też i na co dzień się przyda, gdy z niewyjaśnionych powodów ulubiona gra nie dostarcza już takich emocji, a mamy ochotę na małe łamanie głowy czy też twórcze wyżycie się:)

Starsza z błyskiem w oku porwała tę pozycję - i tylko dzięki temu, że ma ona aż 62 strony, nie została ona od razu skonsumowana - tak jest wciągająca i ciekawa!:) Nic bowiem dziwnego: emotikony + lego = coś mega, coś superfajnego!:) 

Charakterystyczne i łatwo rozpoznawalne minki zostały umieszczone na buźkach ludzików LEGO, znajdziemy także mnóstwo innych klockowych nawiązań, więc wykonywanie zadań to podwójna przyjemności, bo któż nie lubi klocków LEGO?!:) 

A i same zadania to propozycje zachęcające do działania. Mamy możliwość sprawdzenia się w logicznych zagadkach, pogrania w ulubione gry, przetestowania spostrzegawczości, ale także twórczego kreowania rzeczywistości - i to zarówno w sferze wizualnej, jak i tworząc zabawne teksty, wypowiedzi. Wisienką na torcie jest fakt, iż rozwiązując zadania mamy do dyspozycji dwanaście stron naklejek!

Propozycje bazują na tematach bliskich najmłodszym - towarzyskie spotkania, ulubione gry, zabawne rozmowy, no i wreszcie szkoła (która choć budzi ambiwalentne odczucia, to jednak jest obowiązkowa... a w okolicach ferii - całkiem znośna;)). 

Nie dajcie się długo namawiać - wkroczcie do barwnego i pełnego - nomen omen;) - emocji świata emotikonek, rozwiązujcie zadania, działacie, twórzcie, a efektami dzielcie się za pośrednictwem aplikacji LEGO® Life. Miłe chwile gwarantowane!

Polecamy
Katarzyna i Starsza
"Lego®. Emotikony podbijają świat"
 Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 20,5x28,8 cm
ISBN: 978-83-253-2794-1Komentarze