"Jestem kotem" - w odwiedzinach u wielkiej rodziny:)Wszystkich kociarzy bardzo ucieszy autorska propozycja Galii Bernstein - choć na początku może nieco przykro będzie, gdy mały Felek, pręgowany burasek, spotyka się z dość obcesowym traktowaniem ze strony "dużych kotów". Ale nie spuszczajmy łebka, to znaczy głowy;) - Felek grzecznie wysłuchuje argumentów krewnych, jednak zamiast potulnie przytaknąć, jednym pytaniem i logicznym wnioskiem zmienia przebieg dyskusji. Ale z niego mądrala!;)

Każdy posiadacz kota przyzna, że to wrodzona cecha jego pupila. Inteligencji naszym mruczkom odmówić nie można, ale też gracji, wdzięku, przemyślności. No i umiejętności roztaczania uroku! Czy to tygrys, lew czy pantera - nasz zachwyt jest jednakowy. A nie od dziś wiadomo, że najciekawszymi materiałami w Internecie są filmiki o kotach;) 

Ale, ale - to o kotach czy tygrysach? A może o gepardach? Ich sława szybkobiegaczy jest już chyba wszystkim znana. A może o majestatycznych lwach i pracowitych lwicach?;) O wszystkich gatunkach! Wszak to wszystko kotowate! Co to znaczy i jak wiele mają one wspólnych cech - tego dowiecie się z książki Galii Bernstein wydanej przez Naszą Księgarnię. 

Okaże się więc, że prześmiewcza krytyka dużych kotów jest bezpodstawna, a najmłodsi przekonają się, że zamiast wytykać braki, lepiej poszukać tego, co nas łączy! Taka sympatyczna, nienachalna lekcja tolerancji jest niezwykle cenna. Bo choć mamy różne pasje, doświadczenia, plany i marzenia, to te różnica mogą być atutem, mogą - i powinny - wzbogacać nasze kontakty miast dzielić!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Jestem kotem"
Autor, ilustrator: Galia Bernstein
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 20,5x26 cm
ISBN: 978-83-10-13331-1Komentarze