"Panika w Egipcie" - wielka wyprawa na ratunek faraonowiNiespełna pięćdziesiąt stron, a tyle wiadomości! Po przeczytaniu "Paniki w Egipcie", po skutecznie przeprowadzonym dochodzeniu mającym ustalić, kto czyha na życie Ramzesa II, możemy z dumą mienić się małym ekspertami od starożytnego Egiptu;) Dzięki takiej rozrywkowej formie nauka przychodzi nam bardzo łatwo, a sam sposób przekazania informacji sprawia, że zostają one w pamięci.

Co to za sposób? Ciekawe fakty o codziennym i odświętnym dniu w Egipcie, o strojach, pożywieniu, sposobach zarobkowania, piśmie, pieniądzach (a właściwie ich braku - czyli o wymianie towarowej), o wierzeniach Egipcjan - i mnóstwie innych intrygujących kwestii - zostały wplecione w instrukcje dla młodych detektywów, którzy mają za zadanie udaremnić spisek. 

Całość zaś została tak logicznie zaplanowana i powiązana, że nie sposób się nie wciągnąć w tę pasjonującą opowieść! Najpierw otrzymujemy może bardziej dziewczyńskie zadanie - kreujemy swój wizerunek zgodnie z ówczesną modą i zwyczajami, ale już chwilę potem zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń - i rzucamy się w niego z jednakowym zapałem, niezależnie od płci;) W końcu szanowany nauczyciel nas właśnie wybrał, byśmy wypełnili misję uratowania faraona!

Będziemy zatem skradać się i śledzić podejrzanych, bacznie wszystko obserwować i analizować, czytać wskazówki i wykluczać kolejne osoby. To pasjonujące zadanie, a do tego książka ma ciekawą formę - to gra paragrafowa, zatem możemy zadecydować, które z pięciu miejsc najpierw odwiedzimy. 

A ponadto - gdziekolwiek byśmy się nie znaleźli - informacjom towarzyszą barwne i bardzo obrazowe ilustracje. Pełne intensywnych barw, charakterystycznych deseni i przedstawień są także świetnym uzupełnieniem obrazu starożytnego Egiptu i zachętą, by zgłębiać temat. Nie da się ukryć, że klasyczne przybliżanie przeszłości za pomocą drobiazgowych opisów w opasłych księgach może znużyć - nie tylko najmłodszych... Taki zaś sposób, jaki wybrali autorzy tej pozycji, to strzał w dziesiątkę!

Polecamy gorąco!
Katarzyna i dziewczynki
"Panika w Egipcie"
Autor: Camille Gautier, Stéphanie Vernet
Ilustrator: Margaux Carpentier
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 48
Format: 22,8x31 cm
ISBN: 978-83-10-13295-6
Komentarze