"Pokochaj mnie" - o niespodziewanym adoratorze tak bliskim naszemu sercu:)Nie jest trudno zaszczepić najmłodszych miłość do książek - lektury są teraz tak interaktywne, ciekawe, pełne niespodzianek, barwne, zachwycające, że podsunięcie ich pociechom musi poskutkować połknięciem czytelniczego (choć oczywiście najpierw słuchaczowego;) bakcyla). Ale jednak zdarzają się wyjątki;) Jednostki tak oporne na urok słowa pisanego, tak nieczułe na piękno historii zawartych na kartach książek, że jednak trzeba szukać sposobów na przekonanie ich. I "Pokochaj mnie" doskonale się w tej roli sprawdzi!

Pamiętacie zapewne błękitną pozycję - "Zaśnij ze mną". Wówczas najmłodsi mieli za zadanie utulić do snu... książkę! Takie wzbudzające wielkie pokłady empatii zadanie uwrażliwiało na potrzeby innych, uczyło uważności, troskliwości. Nie inaczej jest w tym przypadku. Znów książka potrzebuje pomocy, oczekuje wysłuchania - a nawet wsłuchania się w jej potrzeby. 

Wracając do przywołanej na początku zdolności do wzbudzania miłości do książek - nie jest tak łatwo odrzucić czyjeś uczucia, zwłaszcza gdy adorator jest tak nienarzucający się, sympatyczny, urokliwy. 

Dodatkowo ta niebanalna pozycja uczy, jak okazać komuś swoje zainteresowanie, co sprawi przyjemność miłej naszemu sercu osobie. Najmłodsi chętnie sięgają po kredki, by plastycznymi pracami okazać uczucia (zatem trochę mnie martwi to, że Młodsza kończy edukację przedszkolną - do tej pory byliśmy rodzinnie zasypywania dowodami sympatii, rysunkami świadczącymi o tym, że jej myśli były przy nas:)). 

Urokliwa, niewielka pozycja ma mnóstwo zalet. Książka niebieska, różowa... W kolejce czekają jeszcze zielona i czerwona - i następne uczucia, zdarzenia, sytuacje, bo życie ma wiele barw!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Pokochaj mnie"
Autor: Cedric Ramadier
Ilustrator: Vincent Bourgeau 
Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa: książka kartonikowa 
Liczba stron: 18 
Format 165 x 216 mm
ISBN 978-83-62965-55-7
Komentarze