"Super M" - bohaterowie (bohaterki:)) są wśród nas!Kochane i niezbędne są mamy;) W myśl powiedzenia - "Jeśli mama nie wie, gdzie to jest, to już przepadło";), muszą rodzicielki pamiętać o wszystkim, pomóc w każdej sytuacji, upiec pyszny tort i zbudować karmnik, zacerować artystycznie dziurę w ulubionej sukience i znaleźć lekarstwo na dziecięce smutki. To naturalne i nikt się nad tym nie zastanawia, tak musi być, a przecież...

Jeżeli będziemy czytać tekst tej książki, to faktycznie pozazdrościmy opowiadającej o znajomym superbohaterze osobie. Pomyślcie sami! Taki wyjątkowy, wszechstronnie utalentowany, w każdej sytuacji stający na wysokości zadania znajomy to skarb. 

Dobrze mieć takie wsparcie, bardzo cieszy możliwość zwrócenia się z prośbą o pomoc do takiego superbohatera. Zanim jednak na dobre rozmarzymy się - czy pogrążymy w zazdrości;) - zaskakujące zakończenie pozwoli nam cieszyć się przynależnością do grupy dobrych znajomych takiego herosa:) Być może patrząc na ilustracje już odgadliście, o kogo chodzi... Ta pierwsza litera w tytule jest także bardzo znacząca - tak, to Mama!:) 

Być może nie zawsze to sobie uświadamiamy, a przecież rzeczywiście zakres działań i mnogość spraw, które przynależą do codziennych, zwykłych obowiązków mam, to wprost niekończąca się lista! Zadania powszednie i odświętne (uszyć kostium na bal, przećwiczyć rolę pociechy, przygotować udaną urodzinową imprezę), czaso- i pracochłonne, wymagające wiedzy i umiejętności (wciąż trzeba się dokształcać;)) - a gdy pociech jest więcej, to na dodatek konieczne jest znalezienie czasu na wszystko i pogodzenie wszystkich obowiązków (także tych zawodowych).

Warto to o tym pamiętać, uświadomić najmłodszym, że tak zabiegana i zajęta mama też ma prawo do odpoczynku, a zabawki zebrać może samodzielnie jej superbohaterskie dziecko;) 

Autorska książka Dawida Ryskiego nawiązuje od strony wizualnej do komiksowych historii o superbohaterach. Stonowana paleta barw każe skupić się na przekazie, docenić zabiegi autora podkreślające analogię przyjętą jako zasada budowania obrazu "Super M". Sympatyczna pozycja - nie tylko na ten szczególny czas, gdy to fetować będziemy wyjątkowe święto - Dzień Matki.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Super M"
Autor, ilustrator: Dawid Ryski
Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 19,5cm x 26,5cm
ISBN: 978-83-62965-58-8


Komentarze