"Dziennik przygód" - mnóstwo zabawy z ulubionymi bohateramiRoszpunka to nie tylko dziewczyna z wieży, której włosy mają magiczną moc uzdrawiania. Znamy ją również jako bohaterkę animowanego serialu z wytwórni Disney'a - "Zaplątani". I choć jest księżniczką, to z zapałem rzuca się w każdą przygodę, próbuje nowych rzeczy, pomaga przyjaciołom, poznaje świat - wszak tyle lat mieszkała w odosobnieniu!

Nie da się jednak ukryć, że to postać bliska dziewczynkom;) Zatem to im polecić można "Dziennik przygód. Zaplątani" - z pewnością wiele miłych chwil spędzą wykonując przeróżne polecenia zaproponowane przez autorów.

Urozmaicone zadania są gwarancją dobrej zabawy. Na kolejnych stronach znajdziemy labirynty, sudoku, szyfry, wyszukiwanki. Małe adresatki tej pozycji są na pewno za pan brat z kredkami;), któż w tym wieku nie lubi rysować, kolorować?! Mnóstwo okazji do takiej aktywności przynosi niniejsza pozycja. Słyszy się opinie, że kolorowanie to mało kreatywne zadania, ograniczające wyobraźnię, ale przecież ma i zalety - pozwala ćwiczyć małą motorykę, a także cierpliwość;) No i warto też dodać, że autorzy tego "Dziennika przygód" kładą nacisk na samodzielne rysowanie - to właśnie takie polecenia dominują. Najmłodsi dorysowują według wzoru, uzupełniają rysunki, tworzą "portrety" i "obrazy", ba - stają się współautorami książki, bo bez ich udziału ilustracje nie zyskają pełni i blasku!:)

Sześćdziesiąt cztery strony wciągających zadań, a jako dodatek - sześćdziesiąt cztery naklejki, którymi możemy ozdobić mnóstwo przedmiotów lub użyć ich do stworzenia własnych prac plastycznych - chyba nikt nie ma wątpliwości, że dla małych wielbicielek serialu to wspaniała propozycja:)

Kaczora Donalda i jego siostrzeńców znają doskonale rodzice, ale drugi z "Dzienników przygód" nawiązuje do serialu "Kacze opowieści", który niedawno miał swoją premierę. Tak jak "Zaplątani" powstał w wytwórni Disney'a. Polscy widzowie mogą go oglądać na kanale Disney XD.

Mali fani, którzy sięgną po tę książkę, z przyjemnością przypomną sobie fabułę ulubionych odcinków - w "Dzienniku przygód. Kacze opowieści" znajdziemy sześć rozdziałów, których akcja rozgrywa się w rozmaitych miejscach, a ich bohaterowie muszą zmagać się z różnymi przeciwnościami, wyzwaniami. Jest jednak i element łączący;) - towarzysząc ulubieńcom przeżywamy mnóstwo emocji, przygody są jednakowo wciągające, są i "techniczne" podobieństwa - w każdym z rozdziałów znajdziemy planszową grę i wiele ciekawych zdań, dzięki którym rozruszamy szare komórki.

Choć każdy rozdział tworzy zamkniętą całość, warto zacząć od początku;), bo pierwsza przygoda to okazja do poznania szyfru, dzięki któremu poznamy treść tajnych wiadomości umieszczonych w opisach kolejnych perypetii.

"Kacze opowieści" to także książka do poczytania;), zatem świetnie sprawdzi się jako pozycja rozbudzająca nieco uśpione czytelnicze pasje (potwierdzam na naszym przykładzie i gwarantuję, iż jest to skuteczna metoda!). Fajnie rozwiązuje się wspólnie zadania towarzyszące przygodom kaczych bohaterów, a już nieodzowny staje się towarzysz, gdy docieramy do planszówek (naprawdę pomysłowych i urozmaiconych), zatem pozycję tę warto zabrać na wspólny wyjazd dla rodzeństwa czy rówieśników, świetnie też umili wspólne popołudnie z gościem. "Kacze opowieści" spodobają się i chłopcom, i dziewczynkom. 

Także i w tym dzienniku znajdziemy mnóstwo - czyli sześćdziesiąt cztery;) - naklejki, część z nich przyda się do wykonania elementów planszowych gier, ale sporo zostanie małym fanom do innych celów;)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki "Dziennik przygód. Zaplątani"


"Dziennik przygód. Zaplątani"


"Dziennik przygód. Kacze opowieści"


"Dziennik przygód. Kacze opowieści"


"Dziennik przygód. Kacze opowieści"

"Zaplątani. Dziennik przygód"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 16,6x23,7 cm
ISBN: 978-83-253-2892-4


"Kacze opowieści. Dziennik przygód"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 16,6x23,7 cm
ISBN: 978-83-253-2891-7
Komentarze