"Horse Club. Niezwykła więź" - kolejna przygoda ze szczęśliwym finałemBardzo zagęszczona jest akcja tej części przygód dziewcząt z Horse Club! Rozpoczyna się rano, w bazie przyjaciółek tak szczęśliwie odkrytej dzięki tajemniczej mapie. Potem towarzyszymy im przez cały dzień aż do wieczora, a choć to niezbyt długi czas, to emocji i perypetii nie zabraknie.

Cztery przyjaciółki uwielbiają zwierzęta - to jasne jak słońce - wszak ulubionym sposobem spędzania czasu jest dla nich jazda konna. Dbają o swoich podopiecznych i wspaniale się z nimi rozumieją. Również inne zwierzęta są im bliskie, a jedno z nich - koteczka Vanilla - właśnie teraz potrzebuje ich pomocy! 

Kotka w każdej chwili może urodzić kocięta, niewykluczone, że potrzebna jej będzie pomoc, ale tu pojawia się problem... Vanilla znikła! Z jednej strony to naturalne - czuła, że musi znaleźć bezpieczne miejsce, lecz z drugiej - w przypadku jakichś komplikacji nie będzie można podjąć potrzebnych działań. 

Dziewczęta bez wahania podejmują się zadania odnalezienia pupilki. Co więcej - w akcję poszukiwawczą włącza się także Tori - tak, tak - ta niesympatyczna rówieśniczka mieszkająca w sąsiedztwie, zarozumiała i wywyższająca się z powodu pozycji i majątku jej ojca. Dlaczego to robi? Czy przyjaciółki przyjmą jej pomoc? Przekonacie się, gdy sięgniecie po drugą część przygód dziewcząt z Horse Club.

Odkrycie obecnej bazy klubu wiązało się ze znalezieniem tajemniczej mapy. Ale nie tylko jego lokalizacja została zaznaczona! Na cennym znalezisku jest jeszcze wiele innych znaków, których odkrycie jest kolejnym celem dziewcząt. 

Ich drogi prowadzą do lokalu Toma - kawiarni Cups&Saddles: obiecały mu ocenić jego nowe koktajle, w tej okolicy jest też jeden ze znaków na mapie, a i pewne ślady świadczą o bytności poszukiwanej koteczki. Dziewczyny muszą się znowu wykazać pomysłowością, odwagą, odpowiedzialnością. Ich przygody dowodzą, że świetnymi przyjaciółkami, rozsądnymi i nietuzinkowymi osobami, a ich sympatia do zwierząt to prawdziwe i gorące uczucie.

Choć nominalnie liczba stron obu części książki jest jednakowa, to ta historia jest nieco krótsza - na końcu lektury znajdziemy krótkie przypomnienie, jak klub powstał, w jaki sposób doszło do jego odkrycia. Tradycyjnie już jest i słowniczek przybliżający wiadomości o bohaterach tej opowieści. Sympatyczny element dodany to swego rodzaju portrety obrazujące pasje, zwyczaje i osobowość każdej z dziewcząt - oraz ich podopiecznych. 

W drugiej części konie były minimalnie mniej obecne, choć w decydującej chwili to właśnie jeden z nich odegrał ważną rolę! Zaskarbił tym sobie wdzięczność dziewcząt, które jeszcze raz utwierdziły się w przekonaniu o niezwykłej inteligencji ich podopiecznych. Zdecydowanie więcej o tych czworonożnych bohaterach wierni fani przeczytają w trzeciej części przygód przyjaciółek - "Horse Club. Turniej marzeń", która już w czerwcu - czyli lada chwila - zostanie wydana.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Horse Club. Niezwykła więź"
Autor: Emma Walden
Tłumaczenie: Lilianna Fabisińska
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Format: 14x20,2 cm
ISBN: 978-83-253-2904-4
Komentarze