"Bodzio i Pulpet" - niesamowite przygody - z tej i nie z tej ziemi;)Jaka to cudowna propozycja - poczytać mamie;) Kiedy na rynku księgarskim pojawiła się pierwsza książka z tej serii - kontynuacja przygód bohaterów elementarzy wydawanych przez Naszą Księgarnię, Młodsza jeszcze czytała króciutkie pozycje, zdarzało się, że lekturę na dwa dni dzieliła. Zatem dopiero druga publikacja opatrzona hasłem "Poczytam ci, mamo" wywołała niesamowity entuzjazm;) Oto role się odwracają, teraz mama będzie odbiorczynią! 

Przyznam, że bardzo miło jest, gdy najmłodsza latorośl czyta - wiadomo: duma, radość, ale też i dodatkowe plusy tej sytuacji cieszą. Bo czytanie wciąga, to jak drzwi do poznania innych, doświadczenia wielu nowych rzeczy, lekarstwo na nudę, znakomite zajęcie na chwile oczekiwania i dłużącą się podróż.

Jednak dlaczego warto akurat z Bodziem i Pulpetem się zapoznać?! Ci nietuzinkowi chłopcy dołączają do zacnego grona postaci stworzonych przez Grzegorza Kasdepke: bohaterów pomysłowych, odważnych, kreatywnych, energicznych i sympatycznych. Podobnie jak detektyw Pozytywka starają się także być pomocni, choć akurat na tym polu rozmaicie im się wiedzie. Ale intencje mają dobre, gorzej bywa z realizacją... 

Bodzio i Pulpet mają niewiele lat, zatem domyślacie się pewnie, iż od września do czerwca wiele chwil zabiera im szkoła. Szkolne perypetie zawsze bawią, zwłaszcza gdy bohaterowie myślą niekonwencjonalnie, działają wbrew utartym schematom, na przykład zadanie sprzątnięcia klasy rozpoczynają od znalezienie kogoś, kto by ich wyręczył, mogą to nawet być krasnoludki...;)

Ale wyjaśnijmy od razu - Bodzio i Pulpet to nie są zwyczajni chłopcy: oprócz skłonności do wymigiwania się od obowiązków, prócz zamiłowania do gry w piłkę nożną i uwielbienia dla wszelkich psot, mają niecodzienne szczęście wciąż spotykać na swej drodze kosmitów!!! Niewiarygodne, prawda? Tak jednak jest, a na dodatek te kontakty z przedstawicielami pozaziemskiej cywilizacji są tak częste, iż chłopców już nie dziwią. Bohaterowie wciągają przybyszów w swoje zabawy i wręcz wypatrują tych spotkań, by ożywić nieco nudne dni... Dodajmy, że tak odbierają je tylko chłopcy, bo czytelników ich perypetie zachwycą i rozbawią:) 

Zabawne historie zostały bardzo adekwatnie zilustrowane - obrazowo, pomysłowo i prześmiesznie:) Panowie Grzegorz Kasdepke i Daniel de Latour stworzyli idealny duet autorsko-ilustratorski.

Polecamy gorąco!
Katarzyna i dziewczynki


"Bodzio i Pulpet"
Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustrator: Daniel de Latour
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Format: 16,5x21,5 cm
ISBN: 978-83-10-13354-0
Komentarze