"My Little Pony. Przyjaciółki na zawsze" - pozytywny przekaz w zabawnej formieBohaterowie serialu "My Little Pony" to postacie z wielkim potencjałem - spora paczka przyjaciółek tworzy grupę wypróbowanych i wiernych towarzyszek, które choć są tak różne, to znakomicie się dogadują, świetnie uzupełniają, a bawią, ale też w nienachalny sposób przekazują istotne wartości. 
Okazuje się, że są to także zalety dostrzegane przez młodego czytelnika - w naszym przypadku to czytelniczka, która niedawno odkryła przyjemność lektury komiksów, zatem wyciągamy wszystko z naszych dotychczasowych zasobów i z radością witamy każdą nowość;) 

A taka nowa pozycja spotyka się ze szczególnie miłym przyjęciem - wszak nic tak nie przykuwa do telewizora, jak emisja odcinka przygód kucyków, więc i jako bohaterowie lektury sprawdzają się postacie spod znaku MLP na medal! Grono przyjaciółek jest szerokie, mają one i rodzinę, uwielbiane mentorki, czasem pojawiają się też wrogowie - nie brak materiału do stworzenia emocjonujących historii. Na szczęście zawsze przygody mają szczęśliwy finał, przyjaźń okazuje się być siłą, która pomoże przezwyciężyć wszelkie trudności, a do tego perypetie te obfitują w wiele zabawnych momentów, więc dostarczają czytelnikom mnóstwo radości. 

Tradycyjnie już seria komiksowa "Przyjaciółki na zawsze", której trzeci tom Wam przybliżamy, przynosi czytelnikom cztery oryginalne opowieści. Przyjaciółki często razem przeżywają rozmaite przygody - i takie komiksowe historie znajdziemy w tym tomie, ale poznamy także opowieści, w których jedna z bohaterek wysuwa się na plan pierwszy, a nawet do głosu dochodzą przede wszystkim członkowie rodziny jednej z przyjaciółek. 

Fani serialu z pewnością pamiętają podstępny duet braci, którzy pragnęli przejąć farmę rodziny Apple Jack - Flim i Flam powrócą w przygodzie pokazującej udział rodziny w Jabłkoconie;) Rodzeństwo Apple Jack zaprezentuje się w charakterystyczny dla siebie sposób, ale pierwsze skrzypce w tej historii odegra niezapomniana babcia Smith. Jej czynom przyświeca piękna myśl o wartości rodzinnych więzi - kwestia ważna nie tylko w świecie kucyków...

Także bohater drugiego komiksu jest znany z serialu - to Iron Will, minotaur prowadzący szkolenia z asertywności. Niegdyś był nauczycielem Fluttershy, ale teraz pojawia się w roli jej ucznia... Czego może nauczyć pewnego siebie Iron Willa delikatna, wrażliwa przyjaciółka wszystkich zwierząt? Okazuje się, że mnóstwa rzeczy, bo empatia to cecha warta pielęgnowania w sobie. Bardzo zabawna historia przywołuje rozmaite metody niestrudzonej nauczycielki i pokazuje, że "uprzejmość i cierpliwość" to klucz do okiełznania każdego charakterku...;) 

Gdy zagłębicie się w trzecią opowieść, której bohaterką jest Raibow Dash, okaże się, że znów mamy do czynienia z nauczycielskimi klimatami...;) Podobny charakter ma i ostatnia historia - Twilight Sparkl na prośbę Pinkie Pie ma pomóc tej ostatniej nauczyć się panować nad nieposkromionym apetytem. A nie jest to łatwe, gdyż do miasta przyjeżdżają wozy z jedzeniem;), w tym te z przepysznymi FeNOMNOMenami, którym chyba nikt nie potrafi się oprzeć... 

Komiksowe historie to świetna rozrywka i czyta się je jednym tchem, ale przygody i przesłanie z nich wynikające zostają na długo.

Polecamy
Katarzyna i Starsza

"My Little Pony. Przyjaciółki na zawsze. Tom 3"
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 96
Format: 17x26 cm
ISBN: 978-83-281-3511-6 


Komentarze