"Opowiem ci, mamo, co robią psy" - zanim wymarzony pupil stanie się członkiem naszej rodziny:)My już mamy czworonożnego pupila, psią przyjaciółeczkę, pełną energii towarzyszkę spacerów i niestrudzoną eliminatorkę zbędnych - w jej mniemaniu - przedmiotów z naszego otoczenia...;) Dlatego potwierdzamy - dobrze jest przygotować się mentalnie na takie powiększenie rodziny... Bo sporo zmian nas czeka w związku z tą sytuacją i warto wiedzieć, jakie niespodzianki staną się naszym udziałem;) 

Paulina Wyrt stworzyła - bo odpowiada i za tekst, i za ilustracje - książkę przybliżającą najmłodszym kwestie związane z opieką nad psem - tą codzienną, ale też i z wizytami u weterynarza. Dowiemy się, co psy lubią, jakie przysmaki im jednak nie służą, co powinniśmy zabrać wybierając się z pupilem w podróż i z jakimi wyzwaniami (albo może lepiej: stratami...) przyjdzie nam się zmierzyć, zanim nasz czworonożny podopieczny nauczy się zasad. 

Ta sympatyczna pozycja zawiera także krótki rys historyczny i charakterologiczny, czyli wiedzę o przodkach naszych piesków, o okolicznościach udomowienia psa, a także o niezwykłych umiejętnościach naszych pupili, mowie ich ciała, rozmaitym usposobieniu wynikającym z rasy, ale też i wychowania. 

Poznamy psie zawody, bo są przecież psy tropiące, psy przewodniki - nasi czworonożni przyjaciele sprawdzają się w rozmaitych sytuacjach, a zwłaszcza w roli "psów kochających" - jak to pięknie określiła pani Paulina.

Po lekturze najmłodsi będą wiedzieć więcej na temat zachowania psów i odczytają z pewnością nieprzyjazne sygnały (bo nie każdy czworonóg, a zwłaszcza nie w każdej sytuacji lubi być głaskany czy przytulany). Autorka przywołuje też pogląd o upodabnianiu się psów do właścicieli - w kwestii zachowania, usposobienia - znamy takiego niemiłego mężczyznę, który ze swym jamnikiem szorstkowłosym przechadza się z nieuzasadnioną miną pełną wyższości i poczuciem, że inne psy powinny zniknąć z okolicy... Na szczęście pozytywne, pełne radosnych emocji zachowanie jest częściej spotykane. Oby takie właśnie były wszystkie pieski, które dzięki lekturze tej pozycji, mogą liczyć na odpowiednią, troskliwą opiekę!

Dodam jeszcze, że książki z serii "Opowiem ci, mamo" zawsze zawierają sympatyczne zadania - tak jest i w tym przypadku. Znajdziemy tu polecenia, by coś wyszukać, zabawną grę planszową (która uświadomi, że króciutki w naszym zamierzeniu spacer może się okazać bardzo długą wyprawą - zgodnie z zamiarami pupila;)). Są i tematy do rozmów, inspirujące informacje pokazujące, jak wiele nas łączy z naszymi pieskami... Potwierdzamy i zachęcamy - psy to najwierniejsi przyjaciele!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"Opowiem ci, mamo, co robią psy"
Autor, ilustrator: Paulina Wyrt
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 28
Format: 20x28 cm
ISBN: 978-83-10-13176-8


Komentarze

  1. Lubimy z Jasiem tę serię, a także psy, więc chyba trzeba rozejrzeć się za tą częścią. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)