"Wielka księga zwierząt. Przygoda LEGO® w prawdziwym świecie" - fascynująca podróż w świat fauny
Pewnie sobie z tego nie zdajecie sprawy, ale te miniaturowe postacie, które znajdujecie w zestawach LEGO® mają niesamowitą wiedzę o zwierzętach!;) Podejrzewamy, że na co dzień nie chcą się nią dzielić, ale będąc bohaterami - wraz ze zwierzętami - tej fascynującej pozycji prezentują się jako prawdziwi znawcy fauny - tej egzotycznej, ze wszelkich zakątków kuli ziemskiej, z rozmaitych ekosystemów. 

Młodsza - wielka fanka i zwierząt, i tworzenia przeróżnych konstrukcji z klocków LEGO®, jest idealną adresatką "Wielkiej księgi", ale jeżeli Wasze pociechy jedynie połowicznie podzielają te pasje, to książka będzie okazją do przekonania się, że warto wiedzieć więcej, a zwierzęta są niezwykle ciekawe, mają intrygujące zwyczaje, umiejętności, zdolności. To także okazja do wyjścia poza schematyczne odtwarzanie budowli z instrukcji dołączonych do klocków. 

Zwierzęta pogrupowane zostały w zależności od miejsca występowania - zatem w rozdziale o organizmach, dla których miejscem bytowania jest woda, znajdziemy portrety pingwina i flaminga, wiadomości o hipopotamie i rekinie, a w ukazującym zwierzęta stepowe dadzą się nam lepiej poznać  lew, skarabeusz i kangur. Oprócz rozbudowanych opisów gatunków, którym poświęcono osobny podrozdział, mali pasjonaci przyrody znajdą rozkładówkę przybliżającą wizerunki innych zwierząt leśnych, mieszkających w dżungli, w górach, na pustyni, na stepie czy w oceanie. To cenna inspiracja, by poszerzać wiedzę i korzystając już z innych źródeł stworzyć pełny obraz fauny z danego ekosystemu.

A przecież to nie jedyna zachęta skierowana przez autorów książki do jej młodych użytkowników! W myśl hasła nauki poprzez działania najmłodsi mogą doskonale zapamiętać rozmaite wiadomości dzięki temu, że są one pobudką do tworzenia przeróżnych dzieł z klocków - budowli, drzew, konstrukcji. Zadania są niebanalne, więc uruchamia się i kreatywność, i planowanie, rozwija pomysłowość. Klocki, które dotąd tworzyły dom, sklep czy szkołę stają się elementami zamku, drzewa, terenówki czy łodzi. Takie wyzwania ma dla nas pan budowlaniec - z piłą i deską w rękach;)

Ale na kartach spotkamy mnóstwo innych ożywionych figurek - dzielą się z nami "Minifaktami" - czyli najistotniejszymi wiadomościami o danym gatunku. Są i dzikie fakty - te prezentuje ludzik-goryl - to ciekawostki z rodzaju tych, które przyjmiemy okrzykiem: "To niesamowite!";) Zwierzęta rzeczywiście potrafią nas zaskoczyć! Prócz tego bohaterowie spod znaku LEGO® bawią nas w komiksowych scenkach, których mnóstwo znajdziemy w tej książce. 

Oprócz mnóstwa intrygujących informacji - często zaskakujących, zwierzęta zostały też przybliżone na fotografiach - a te są równie ciekawe. Portrety z bliska, niebanalne ujęcia  - gdy do tego dodamy duży format książki i dobrej jakości papier, nie da się ukryć, iż robią one wielkie wrażenie. 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza
"Wielka księga zwierząt. Przygoda LEGO® w prawdziwym świecie"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Format: 26x26 cm
ISBN: 978-83-253-2868-9
Komentarze