"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta" - niebanalny patent na wyjątkowe chwile:)Kto zna Emi, ten wie, że poradzi sobie z każdym wyzwaniem! Wraz z przyjaciółkami - i jednym przyjacielem, bo to taki nietypowy Klub Superdziewczyn;), bez wahania podejmują się także tak przyjemnego zadania, jak przygotowanie świąt. Bo święta to sama radość:) - prezenty, wysprzątany, pachnący dom, piękne drzewko, smakołyki na stole. Przemiło jest wspólnie spędzać świąteczne chwile ciesząc się tym wszystkim. Warto sprawić, by i przygotowania nie były frustrującym pasmem zdań. Jak to zrobić? Przede wszystkim - zgłosić swój akces i działać!

Agnieszka Mielech proponuje młodym czytelnikom spojrzenie w inny sposób na oprawę świąt, kwestię porządków, potraw, a przede wszystkim - sprawę prezentów. Członkowie klubu zgadzają się, że święta na luzie to trafna idea. Mniej sprzątania i skromniejsze zakupy to pomysł na spędzenie przedświątecznego czasu bardziej rodzinnie, mniej stresująco. Ale to niejedyne powody - idea odejścia od merkantylnego spojrzenia na Święta Bożego Narodzenia pozwala na działania proekologiczne, wykorzystanie własnego potencjału twórczego, odkrycie uśpionych talentów lub rozwinięcie tych istniejących. 

Jeśli kogoś brak wypasionych prezentów przeraża, to powinien sięgnąć po tę książkę - zabawne przygody Emi i jej paczki (oraz rodziców młodych bohaterów, a także babci Emi;)) dowodzą, że nie tylko dobra materialne przynoszą radość. Wspólne realizowanie nowej akcji Tajnego Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka okazuje się być ciekawym wyzwaniem, sposobnością do realnego włączenia się w świąteczne przygotowania. Nawiązują się nowe relacje, co jest szczególnie cenne w świątecznym czasie bratania się, wybaczania i jednoczącej wszystkich radości. 

Wielkim wsparciem dla młodych bohaterów jest babcia Emi. Starsza pani to prawdziwa skarbnica pomysłów, zatem dzięki jej inspiracjom powstaje wiele dekoracji, które cieszą oryginalnością i faktem, że są dziełem własnych rąk;) Babcia Emi chętnie dzieli się swoimi patentami, opowiada o świętach jej dzieciństwa. Takie międzypokoleniowe porozumienie owocuje nawet szczególnym wyrazem uznania dla mentorki;) 

A do tego "Idą święta" to świetny poradnik! Przepisy można wyłuskać z tekstu, ale to nie wszystko - precyzyjne wskazówki jak zrobić prezenty, dekoracje, jak przygotować świąteczne przysmaki znajdziemy na końcu książki. Opatrzone sympatycznymi rysunkami autorstwa Magdaleny Babińskiej zachęcają do wcielenia w życie tych inspirujących receptur. 
Do świąt jeszcze chwila, zatem czytajcie, korzystajcie i świętujcie - na luzie i w myśl zasady DIY!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta"
Autor: Agnieszka Mielech
Ilustrator: Magdalena Babińska
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Liczba stron: 176
Format: 13,5 x 18,5 cm
ISBN: 978-83-280-5926-9Komentarze