"Księga wszystkiego" - świata poznawanie miłe niesłychanie:)Najmłodszych interesuje wszystko, zatem tak zatytułowana pozycja z pewnością może zelektryzować;) Zresztą wszelkie niuanse wydania są kuszące i zachęcające - te prezenciki (tak się nam to kojarzy, bardzo świątecznie:)), które widzicie na okładce powstały dzięki wycięciom, a sama powierzchnia okładki jest połyskliwie srebrzysta. To wabiki dla wzrokowców, ale już sam fakt, że się słowo LEGO® w podtytule pojawia, jest gwarantem popularności tej pozycji. 

Dalszy ciąg niespodzianek znajdziecie wewnątrz - i rzeczywiście można dosłownie to sformułowanie potraktować. Każdy rozdział, a jest ich dziewięć, rozpoczyna rozkładówka wypełniona ludzikami zachęcającymi do podążenia ich śladem;) Zatem kiedy Starsza (lat dziewięć i pół) zasiadła do lektury, to peregrynacjom po stronach nie było końca - zachęcona przez jedną z postaci szukała odpowiedniej strony, wracała do początku rozdziału i znów dawała się porwać kolejnemu fascynującemu tematowi. 

A lektura zawierała mnóstwo zaskakujących wiadomości, którymi trzeba się było podzielić, dlatego i ja te fascynujące fakty poznałam en masse - o wspaniałych wynalazkach Indian, deszczu jabłek i robaków w Wielkiej Brytanii, dowiedziałam się, ile wulkanów w każdej chwili gdzieś wybucha, jak wielkie serce (dosłownie;)) ma płetwal błękitny, kto żyje na pustyni, a kto w jaskini, czym jest bioluminescencja oraz mnóstwa innych ciekawych rzeczy. 

Co więcej - książka zachęciła nas do dalszych poszukiwań, rozbudziła zainteresowanie rozmaitymi dziedzinami nauki. Ów przywołany wyżej deszcz wydał się Starszej żartem, więc musiałyśmy posiłkując się zasobami sieci dowiedzieć się, o cóż też to chodziło. Ale przyznajemy uczciwie - większość tematów została klarownie i obrazowo wyjaśniona w "Księdze wszystkiego", zatem sięgając po nią możemy liczyć na rzeczową i jasną informację na dany temat. 

A to przecież nie wszystko - naukę warto łączyć z zabawą i tego zdania są autorzy tej pozycji. Znajdziemy w niej zatem zagadki, anegdoty, mini-obrazki, czyli komiksy będące niebanalnym sposobem przekazania wiadomości oraz rozbawienia odbiorcy. Są wreszcie inspirujące zadania związane z klockami LEGO®, a takie polecenia-wyzwania to świetny trening wyobraźni, kreatywności, a także okazja do ćwiczenia małej motoryki. 

Klocki LEGO® zachęcają do sięgnięcia po tę lekturą, a jej treść to inspiracja do tworzenia z tego właśnie - tak cenionego i lubianego - materiału. Taki samonapędzający się pęd do wiedzy;) 

Polecamy!
Katarzyna i Starsza

"Księga wszystkiego. Przygoda LEGO® w prawdziwym świecie"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: twarda
Liczba stron: 175
Format: 24,7x28,5 cm
ISBN: 978-83-253-2649-4
 http://www.ameet.pl/app/themes/ameet/assets/img/logo_ameet.png 

Komentarze