LEGO® i AMEET - minifigurki przybliżają pasjonujące tematy:)
Zostać ratownikiem, entomologiem czy badaczem wulkanów? Prowadzić supermaszynę czy gasić pożary? Mnóstwo możliwości odnośnie wyboru zawodu - dodajmy: bardzo kuszących - proponują najmłodszym pozycje z serii "Baw się i ucz w świecie LEGO®!". To książki inspirujące, edukujące i wszechstronnie rozwijające małych odbiorców. 

Tematyka - bardzo różnorodna - mogłoby się wydawać, że trafia chyba przede wszystkim w gust chłopaków. Ale imponujące rozmiarami maszyny, wszelkie pojazdy ratownicze, erupcje wulkanów i inne gwałtowne zjawiska oraz szeroko rozumiane "robale" to niezwykle pasjonujące tematy dla każdego;) Babcia dziewczynek lubi serię przedstawiającą logistykę transportu olbrzymich konstrukcji, wśród ratowników jest i wiele przedstawicielek płci pięknej, a "robale" są nie tylko odstraszające i nieprzyjemne - zaliczamy do nich i bajecznie kolorowe motyle, i pracowite mrówki. 

Zresztą tytułowe "Robale" to miano dla bardzo licznej grupy zwierząt, które łączą niewielkie rozmiary. W książce przedstawiono i owady, i pajęczaki, i mięczaki. Mali pasjonaci takich żyjątek dowiedzą się, jak są zbudowane ciała robali, jak się one rozmnażają (są wśród nich i bardzo troskliwi rodzice!) oraz jak wiele im zawdzięczamy! Z pewnością lektura skłoni nas do przychylniejszego spojrzenia na świat tych niewielkich przedstawicieli fauny;)

Ciekawe informacje wspiera strona wizualna książek. Obrazowe fotografie są świetnym źródłem wiedzy, a rysunkowe ich uzupełnienie to okazja do wzbogacenia wiedzy, ale też poprawienia sobie nastroju, bo komiksowe scenki pełne są humoru. W ramkach opatrzonych pytaniem "Czy znasz to słowo?" znajdziemy wyjaśnienie trudniejszych wyrazów lub wyrażeń użytych w tekście. Sporej wielkości czcionka to zachęta do czytania dla najmłodszych, a kolejny wabik to teksty w dymkach;) Trudno się nie wciągnąć w tak przekazywane tematy! 

Służby ratownicze to temat intrygujący i chyba dość bliski najmłodszym, bo policjanci czy strażacy są częstymi gośćmi lub gospodarzami podczas spotkań z najmłodszymi. Ale w książce "Na ratunek" poznamy bliżej także pracę ratowników medycznych, ratowników górskich, patroli pływających oraz rozmaite maszyny latające - helikoptery policyjne i ratownicze. 

A jak imponujące działania mają na swoim koncie tytułowe "Wielkie maszyny"! Żeby zobrazować ich rozmiary i możliwości autorzy przywołują rozmaite porównania bliskie najmłodszym. Pięć dużych słoni to niemało, a taką właśnie ładowność ma wywrotka przewożąca materiał do budowy dróg; drogowy pociąg może ciągnąć nawet sto przyczep, zaś japoński superpociąg osiąga prędkość nawet 603 kilometrów na godzinę! Świat maszyn imponuje i zaskakuje, a do tego - to tak użyteczne twory ludzkich rąk. 

Ostatnia z pozycji - "Wulkany i inne siły natury", ma nieco większy format oraz specjalną fakturę przypominającą powierzchnię klocków. Na sześćdziesięciu czterech stronach tego niebanalnego kompendium znajdziemy informacje o czynnych i wygasłych wulkanach, ich rodzajach, o pracy wulkanologów. To główny, ale niejedyny temat - przybliżone zostały też fakty o trzęsieniach ziemi i ich skutkach, o badających je sejsmologach, o zapadliskach - efektach niszczycielskiej działalności wód podziemnych. Mało kto przepada za burzową pogodą, a przecież bywają i bardziej intensywne zjawiska pogodowe jak tsunami, tornada, burze śnieżne. Jak powstają, czy można je przewidzieć, jak ludzie starają się niwelować zagrożenie nimi spowodowane - o tym wszystkich interesująco piszą autorzy niniejszej pozycji. 

W przybliżaniu najmłodszym tych intrygujących tematów biorą bardzo czynny udział minifigurki. Dzięki nim poznajemy wiele ciekawostek, a pan budowlaniec zawsze inspiruje nas do sięgnięcia po nasze klockowe zbiory, by stworzyć coś nietuzinkowego - flotę samolotów dla łowców huraganów, wielką tamę chroniącą przed powodzią, dźwig z bardzo długim ramieniem, ratunkowy śmigłowiec i lądowisko dla niego, ogromnego parecznika lub superowada i mnóstwo, mnóstwo innych niebanalnych konstrukcji. Oby tylko wystarczyło nam klocków na te nie lada zadania;) Propozycje są rzeczywiście ciekawe i każą wyjść poza schematyczne użycia klocków, działają na wyobraźnię i pomagają ugruntować wiedzę zdobytą dzięki lekturze.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"LEGO® Wulkany i inne siły natury. Przygoda LEGO® w prawdziwym świecie"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Format: 18,5x23,5 cm
ISBN: 978-83-253-2867-2


"LEGO® Wielkie maszyny. Przygoda LEGO® w prawdziwym świecie"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 16x23,5 cm
ISBN: 978-83-253-2864-1


"LEGO® Robale. Przygoda LEGO® w prawdziwym świecie"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 16x23,5 cm
ISBN: 978-83-253-2866-5

"LEGO® Na ratunek. Przygoda LEGO® w prawdziwym świecie"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 16x23,5 cm
ISBN: 978-83-253-2865-8


 http://www.ameet.pl/app/themes/ameet/assets/img/logo_ameet.png 


Komentarze