"Kubuś i przyjaciele" - czasopismo dla najmłodszych pełne niespodzianekKubuś Puchatek ma w styczniu swoje święto - Dzień Kubusia Puchatka przypada 18 stycznia, zatem jeśli jeszcze nie mieliście sposobności poznać sympatycznego pisemka, warto sięgnąć po nie i w taki sposób uczcić tę przemiłą okazję. 

Mało które czasopismo nie oferuje odbiorcom jakiegoś atrakcyjnego dodatku. To często pierwszy wabik, na który zwracają uwagę najmłodsi. W tym wypadku dołączona zabawka posłuży do wcielenie się w rolę podróżnika, badacza, obserwatora przyrody. Lornetka jest wprawdzie pozbawiona szkieł, ale już lupa rzeczywiście powiększa, może posłużyć do wyjaśnienia, w jaki sposób się to dzieje, jak należy patrzeć przez takie szkło powiększające (dzieci mają naturalny odruch przykładania do oka takiego przyrządu, więc jest to nowe, kształcące doświadczenie). Arkusik naklejek przyda się do ozdobienia ulubionych przedmiotów lub wykonania pracy plastycznej.

O zawartości czasopisma wiele mówią hasła umieszczone na okładce: "Bawi i uczy", "Baw się, odkrywaj, koloruj", "Co nieco o przyrodzie!". W środku znajdziemy zatem przeróżne propozycje zadań, rozrywek, zabawne i pouczające teksty, ciekawostki o przyrodzie, a także plakat. 

Kolejne numery czasopisma "Kubuś i przyjaciele" nawiązują do aktualnej pory roku - w tym znajdziemy zatem zimowe zabawy, aktywności, ciekawostki o zwierzętach żyjących w zimnym klimacie, przystępne wyjaśnienie zjawiska zorzy polarnej, które obserwować można właśnie podczas zimowych miesięcy. Przyjaciele ze Stumilowego Lasu jeżdżą na nartach, sankach, lepią śnieżne postacie - i to nie tylko klasyczne bałwanki, więc taki pomysł może być inspiracją dla małych odbiorców.

Jest tu kilka historyjek - wierszowanych i pisanych prozą. Rozgrywają się w zimowym anturażu, ale ich tematyka jest bardzo różna - zimowe zabawy, odwiedziny przyjaciół, sympatyczne żarty, pomoc okazana temu, kto ma kłopoty, plan zrobienia porządków, którego owocem jest zgromadzenie, usunięcie niepotrzebnych nam przedmiotów, mogących jednak przydać się innym - przesłanie tych tekstów jest jasne, a ich edukacyjny wymiar pomaga najmłodszym poznać zasady traktowania innych, wartość empatii.

Do treści historyjek nawiązują łamigłówki umieszczone obok nich, są też całe strony rozmaitych zadań pozwalających ćwiczyć spostrzegawczość, małą motorykę, precyzję, logiczne myślenie. Najmłodsi utrwalają kolejność liczb, nazwy kształtów, rozwiązują quizy, szukają szczegółów, poznają też literę A. Jest i propozycja twórczego działania - wykorzystując dostępne materiały wyczarować można piękną girlandę. 

Ilustracje przywołują znane z animacji Disney'a wizerunki Kubusia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Są i zdjęcia - zwierząt oraz zorzy polarnej. Barwne strony zaciekawią z pewnością najmłodszych, dostarczą porcji wiedzy, rozrywki i inspiracji do zabaw.

Polecam
Katarzyna


"Kubuś i przyjaciele"
Wydawnictwo Egmont
Format: 29,2x21,1 cm
Częstotliwość: dwumiesięcznik


https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmontKomentarze