"Ja rosnę!" - mnóstwo dobrych rad, by urósł mały chwat!:)Ależ te dzieci rosną! Najbardziej widzą to ci, którzy nieco rzadziej je widują;) Ciocia mieszkająca daleko wręcz kręci głową z niedowierzaniem - czy to możliwe, że to te same maluchy, które niedawno robiły bazę pod suszarką na pranie, a przy umywalce musiały mieć podest?! Teraz sięgają bez problemów po słodycze leżące na najwyższej półce, choć po książki z góry regału też, tylko krzesło przysuną;) 

Rodzice zresztą też to widzą - przejściowa kurtka kupiona jesienią jest zdecydowanie za mała, spodnie jakoś się też zbiegły, buty skróciły, choć raptem dwa miesiące z nich pociecha korzystała. Ale nikt nie narzeka! Rosną, zatem stają się coraz samodzielniejsze, rezolutne, umieją i wiedzą coraz więcej. 

Najwolniej rosną najmłodsi w swoich własnych oczach;) Gdyby spełniły się marzenia dzieci o dorastaniu, to migiem mielibyśmy do czynienia z pokoleniem "starszaków";) Każdy maluch z nadzieją prosi rodziców o zmierzenie ile to się mu udało urosnąć od poprzedniej "akcji miarka". Każdy centymetr to wielka radość, a gdy jeszcze można wciąż zerkać na ten imponujący wynik, to szczęście jest wprost bezgraniczne! 

Dla miłośników książek z niespodzianką nie lada gratkę przygotowało Wydawnictwo AMEET. Książka-harmonijka zaciekawia nietypową formą, a w środku kryje się wsparcie dla najmłodszych, którzy nie mogą się doczekać, kiedy wreszcie będą duzi;)

"Ja rosnę! Książeczka miarka wzrostu" ma sympatycznych bohaterów - znanych z popularnych animacji ulubieńców - Kubusia Puchatka i jego towarzyszy oraz energiczne i dzielne samoloty z bajki "Super Wings". W każdej z tych pozycji ulubione postacie mają dla małych odbiorców wiele cennych rad dotyczących zdrowego odżywiania, higieny, traktowania innych, rozsądnego spędzania wolnego czasu. 

Wierszowane wskazówki są klarownie przekazane, nie brak szczypty humoru, z przekazem korespondują ilustracje, zatem całość doskonale skupia uwagę małego odbiorcy. Rymowanka z pozycji z bohaterami ze Stumilowego Lasu z łatwością zapadnie w pamięć - krótkie wersy, dokładne rymy ułatwią jej zapamiętania, a przesłanie jest wartościowe - to zachęta by jeść warzywa (to często trudna kwestia jeśli chodzi o najmłodszych...) oraz wysypiać się (w tym temacie każda inspiracja na wagę złota;)).

Ekipa z Super Wings ma wiele dobrych rad dla maluchów. Trafik zachęca do odżywiania się zdrowego i racjonalnego, Mira pokazuje zalety uprawiania sportu, aktywności fizycznej. Śmigu apeluje o właściwe traktowanie domowych pupili, o odpowiedzialną i systematyczną opiekę. O potrzebie zachowania higieny przypominają Dżetek i Frunia. 

No i oczywiście gdy już przeczytamy wierszyki, porozmawiamy o zachowaniu i radach bohaterów, wówczas pieczołowicie odmierzając odpowiednią wysokość zawieśmy miarkę wzrostu na ścianie! Niech kolejne pomiary będą powodem do radości i dumy - a wizerunki bohaterów niech przypominają o ważnych zasadach, które chcą oni zaszczepić małym odbiorcom. 

Warto dodać, że pozycje są starannie wykonane, trwałe, zaokrąglone rogi to ukłon w stronę najmłodszych. A same wierszyki są i ciekawe, i poprawnie sformułowane. 

Polecam
Katarzyna"Disney Maluch. Ja rosnę!"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: twarda
Liczba stron: 12
Format: 160×160 mm (960x160mm po rozłożeniu)
ISBN: 978-83-253-3181-8

"Super Wings. Ja rosnę!"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: twarda
Liczba stron: 12
Format: 160×160 mm (960x160mm po rozłożeniu)
ISBN: 978-83-253-3180-1


  http://www.ameet.pl/app/themes/ameet/assets/img/logo_ameet.png 

Komentarze