"Studio tańca. Tom 3" - czy lato, czy zima - taniec robi klimat;)Nie od dziś wiadomo, że komiksy to ulubione pozycje młodych czytelników. Nawet ci, którzy są zdecydowanie mniej zafascynowani literaturą, po komiksy sięgają z radością, pochłaniają je w ilościach hurtowych, ba - w ten sposób rodzi się też twórcza pasja i niejedna szuflada skrywa autorskie wariacje na znane tematy lub i nowe, pod każdym względem oryginalne historie. Przykład takiej młodej autorki;) mamy w naszej rodzinie: stryjeczna siostra, rówieśniczka Starszej, ma w tej materii naprawdę imponujące dokonania, zwłaszcza że jest samodzielną twórczynią wszelkich aspektów swoich historii. Z kolei autorzy "Studia tańca" to zgrane trio: Bertrand Escaich i Caroline Roque odpowiedzialni za tekst i pomysły oraz autor strony wizualnej - Crip (Christophe Piron).

A seria jest ciekawa i ma tyle zalet! I tylko jedną wadę... Nawet wydawane jako zbiór trzech tomów kolejne części Starsza połyka i pochłania "migiem". Do tego - to już chyba koniec spotkań z sympatycznymi dziewczynami, dla których taniec stał się najważniejszą rzeczą w życiu. Wprawdzie lista tytułów obejmuje jeszcze tom dziesiąty - dotyczący inscenizacji Królowej Śniegu, który wydany został w 2017 roku, ale kolejnych brak... Bardzo to smutna wiadomość, bo zdążyłyśmy polubić Alię, Lusię i Jutlkę, ich rodziny, a także całą ekipę ze Studia Tańca. Pociechę stanowi fakt, że do komiksów bardzo często się wraca i są to miłe ponowne spotkania - otwiera się w dowolnym miejscu któryś z tomów i znów z nie mniejszą przyjemnością się go czyta!

Co tym razem zajmuje dziewczęta? To oczywiste - taniec;) Nadal i bez przerwy, ba - okazuje się, że właśnie wolne chwile takie jak wakacje są nie do zniesienia z powodu braku ulubionych zajęć! Jak widać, to prawdziwa pasja bohaterek. Nic dziwnego - ich umiejętności są coraz większe, spotykającą się od dłuższego czasu grupę młodych tancerzy łączą silne związki, zatem jest to zgrana społeczność. Dziewczęta z radością przyjmują wszelkie propozycje prezentacji swych talentów, a czytelnicy jako swego rodzaju widzowie mają okazję poznać specyfikę baletowych przedstawień, kulisy ich powstawania, ciekawe pomysły dotyczące modyfikacji treści, tak by spektakle oddawały także ducha naszych czasów. W tej części bohaterki wyjadą do Londynu na ferie świąteczne. Wraz z zapraszającą ich Lilką wezmą udział w uwspółcześnionej wersji "Opowieści wigilijnej". Oprócz nich pojawi się na przesłuchaniu także Carla - zarozumiała i uszczypliwa koleżanka z ich grupy tanecznej, zatem emocji będzie sporo. 

Podopieczni "Studia tańca" zaprezentują jeszcze jedną sztukę w nowej wersji - "Królewnę Śnieżkę", a w wakacje wezmą udział w tournée, które przyniesie mnóstwo nowych doświadczeń, przeżyć i znajomości;) Oczywiście tradycyjnie już mamy możliwość towarzyszyć bohaterkom w rozmaitych chwilach - nie tylko gdy błyszczą na scenie, ale też na treningach, w szkole, w domu, kibicujemy im, gdy pojawiają się przeszkody na drodze do realizacji ich pasji, jesteśmy świadkami ich zauroczeń, uczuciowych perypetii.

Równie ciekawymi postaciami są członkowie rodzin bohaterek - ci zafascynowani tańcem jak młodsza siostra Julki, Różyczka, czy brat Alii, a i rodzice są ważnymi postaciami, które wnoszą do komiksowych przygód sporo humoru. Prócz rozrywki komiks pokazuje grupę przyjaciół, którzy są wobec siebie lojalni, pomagają sobie. Taniec łączy, a czytanie o nim zachęca do poznania go bliżej, co jest kolejną zaletą serii "Studio tańca"! 

Polecamy
Katarzyna i Starsza

"Studio tańca. Tom 3"
Scenarzysta: Béka (Bertrand Escaich i Caroline Roque)
Ilustrator: Crip
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 144
Format:
16,7x25,5 cm 
ISBN:  978-83-281-3468-3

 
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont

Komentarze