"Zabawy dla bystrzaka" - główka pracuje, paluszki nie próżnują:)Lubicie niespodzianki? Pytanie retoryczne;) Każdy lubi, byleby miłe! Zatem taką pełną miłych odkryć propozycję Wydawnictwa AMEET powinniście mieć na uwadze. Najmłodsi potrafią niestrudzenie oglądać tę samą książeczkę dziesiątki razy, po raz czwarty, piąty, szósty prosić o przeczytanie ulubionej opowieści. Kilka stronic daje tyle radości, więc wydana kwota jest w pełni zamortyzowana;) Jednak jeśli możemy otrzymać coś więcej, a to więcej ma tak ciekawą formę, to także i my, dorośli, jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani;)

Idea tych pozycji jest prosta, a jednocześnie ciekawa. Połączone zostały tu różne elementy zajmujące najmłodszych, jest także aspekt edukacyjny. Nauka zaś wynika z działania, zatem daje gwarancję łatwiejszego, lepszego przyswojenia treści. Oczywiście nie chodzi o skomplikowane tematy, obie książeczki poświęcone są sprawom bliskim maluchom, ważnym nawet dla tak młodych obywateli;)
Kiedy dziewczynki były małe, miały książeczki z puzzlami. Przyznam jednak, że zabawa z nimi, korzystanie z nich - to były frustrujące chwile. Kilka elementów świadczyłoby, że to pozycje dla najmłodszych, ale ich forma nie ułatwiała ułożenia. Do tego przewracanie kartek czasem kończyło się wypadnięciem układanki. Ginął sens tej zabawy - albo czytamy, albo układamy - przerywana lektura powodowała gubienie wątku i zdecydowanie nie było to "zaczytane" pozycje, bo wszystkie te kwestie powodowały, że nie sięgałyśmy po nie zbyt często...

Ale układanie, manipulowanie, dopasowywanie - to wszystko doskonale rozwija małą motorykę. W każdej książce z serii "Zabawy dla bystrzaka" znajdziemy trzy grube, sztywne plansze, a w nich po sześć krążków-ilustracji. Autorzy proponują rozmaite zabawy z tymi elementami, a z pewnością nam - i dzieciom! - przyjdą do głowy kolejne. Kółeczka można dopasowywać, umieszczać w planszy i wyjmować je, a także rzecz jasna użyć do rozmaitych ćwiczeń! W książeczkach stanowiących komplet z tego swego rodzaju układankami znajdziemy zadania, polecenia, ćwiczenia przybliżające nowe wiadomości, utrwalające rozmaite treści, uczące uważnego słuchania, skupienia, koncentracji. Już dwuletnim maluszkom spodobają się historyjki i zagadki o zwierzętach - tych z gospodarstwa, z ogrodu i  o naszych domowych pupilach. Starszaków zaciekawi drugi tytuł przeznaczony dla dzieci w wieku 4+. Bohaterami publikacji "Pojazdy" są postacie znane z animacji Super Wings. Dorośli pewnie nie bardzo się w tym temacie orientują, ale pociechy niewątpliwie znają wszystkie postaci i ich przygody (tak się tylko zastanawiam zatem - czy nie będzie problemów z ustaleniem poprawnej odpowiedzi, bo - z ręką na sercu - czy pamiętamy wszystkie imiona pomocnych maszyn?;) Chyba trzeba będzie uwierzyć najmłodszym na słowo...;)). Pewne wsparcie stanowią ostatnie strony okładki, upewniające nas choćby w temacie imion bohaterów, zatem możne je wkuć na blachę w wolnej chwili;) 

Zadania zebrane w książkach dotyczą treści związanych z życiem zwierząt oraz - w przypadku drugiej pozycji - rozmaitych pojazdów, zasad ruchu drogowego, zachowania pieszych na drodze. Niejako przy okazji pojawiają się także i inne tematy: nazwy kolorów, umiejętność liczenia. 

Polecenia są dość urozmaicone, więc nie powinny znużyć małych odbiorców. Z kolei na pewno zaciekawi możliwość współtworzenia ilustracji do tej książki poprzez dokładanie okrągłych kartoników. 

Wszystkie elementy danej publikacji są starannie przygotowane - rogi zaokrąglone, ilustracje nie serwują feerii barw, są adekwatne treściowo i miłe dla oka. A po zabawie można całość zapakować do praktycznego, tekturowego opakowania. 

Szczerze polecam i wierzę, że te tytuły naprawdę bardzo spodobają się - i maluchom, i rodzicom!

Katarzyna
 "Disney maluch. Zwierzaki. Zabawy dla małych bystrzaków"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Format: 205x250x15mm (pudełko) 200x200mm (książka) 200x200mm (plansza)
ISBN: 978-83-253-3127-6

 "Super Wings. Pojazdy, Zabawy dla bystrzaków"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Format: 205x250x15mm (pudełko) 200x200mm (książka) 200x200mm (plansza)
ISBN: 978-83-253-3206-8Komentarze