"Kasia i jej kot" - z takim pupilem nuda nam nie grozi!:)Kotki są takie urocze! Puchate, milutkie, rozkoszne stworzonka podbijają serca chyba wszystkich;) Któż nie lubi oglądać filmików z tymi istotkami w roli głównej? Któż nie marzy, by mieć takiego wyjątkowego pupila pod swoim dachem?!

Kasia i jej tata uznali, że dokooptowanie takiego futrzastego domownika to genialny pomysł. I z tym wypada się zgodzić. I że to przedsięwzięcie bez wad... A tu z kolei właścicieli (czy to trafne określenie? Może lepiej - współlokatorów?;)) czeka mnóstwo niespodzianek i nie da się ukryć - nieco frustracji... Życie z kotem to nie sielanka - wiedzą to doskonale ci, którzy takiego pupila posiadają. Koty chodzą własnymi drogami, za nic mają zakazy, bardzo głośno i demonstracyjnie domagają się uwagi, pieszczot i dużych porcji jedzenia - koniecznie tego z wyższej półki;) 

Komiksowa opowieść o przygodach tej niebanalnej trójki bohaterów została wydana w serii "Komiksy są super!". To niejako zastępstwo dla zakończonego już cyklu "Studio tańca", ale nową propozycję można polecić i młodszym czytelnikom. Perypetie roztańczonych przyjaciółek emocjonowały Starszą, która z niecierpliwością wypatrywała kolejnych tomów. Koci temat zaintrygował Młodszą. Do tej pory miała na swoim koncie jeden (słownie: jeden!;)) komiks, który polubiła i nie dawała się namówić na lekturę kolejnych. Ale takim propozycjom się nie odmawia!;) I teraz mamy w domu już dwie fanki komiksów, a Młodsza chodzi, jęczy, dopytuje: "Czy jest już drugi tom o kocie i Kasi?";)

Kolejność bohaterów nie jest przypadkowa - w istocie to Sushi gra tu pierwsze skrzypce! Wokół niego kręcą się domowe sprawy, dla niego tata montuje kolejne drzwiczki, on testuje nową kanapę, od jego humorów zależy, kiedy do skutku dojdzie wakacyjny wyjazd. Pokrewieństwo z królem zwierząt czyni z pupila Kasi udzielnego księcia w parterowym domku otoczonym sporym ogródkiem. Mimo nieużytych sąsiadów niechętnie patrzących na wyławianie należących do nich rybek żyje się tu komfortowo i beztrosko.

Choć posiadacze kotów pokiwają głowami czytając o psotach, których autorem jest Sushi, to jednak nie jest to cała prawda o tych uroczych zwierzętach - zatem nie zniechęcajcie się! Komiksowe przygody są przejaskrawione, ale dzięki temu niesamowicie zabawne i skłaniające do dzielenie się wyczytanymi historiami. Zatem czytajcie - zarażajcie się rodzinnie tą lekturą - i przekonajcie się sami - bez kota ani rusz!:)

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 


Scenarzysta: Christophe Cazenove, Hervé Richez  
Ilustrator: Yrgane Ramon  
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 144
Format:
16,7x25,5 cm 
ISBN:  978-83-281-4238-1

 
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont

Komentarze