"Fisher Price. Magazyn dla najmłodszych" - zabawa i nauka dla maluchaKtóż nie wspomina z nostalgią czasopism z lat dzieciństwa? Starszaki jeszcze pamiętają "Misia" - cudowną gazetkę dla przedszkolaków, "Świerszczyk" ukazuje się od lat, zmienia swoją formę, skupia grono wiernych młodych czytelników. "Fisher Price. Magazyn dla najmłodszych" czytelników sensu stricto mieć nie będzie, ale zagorzałych fanów i zapalonych, bardzo zainteresowanych użytkowników - jak najbardziej! 

Przeznaczonych dla maluchów magazyn ma oznaczenie 2+, ale i prawie dwuletnie pociechy z radością zagłębią się w świąt zwierzątek znany z książeczek Fisher Price czy też nawiązujący do designu zabawek tej firmy. Wszyscy rodzice to potwierdzą - nic tak nie ekscytuje najmłodszych jak świat fauny! W zestawach klocków liczą się figurki zwierząt, ulubione ubranka mają zwierzęcy print, a wśród przytulanek królują misie, małpki, lewki, słoniki... 

W magazynie zatem z każdej strony zerkają na nas sympatycznie uśmiechnięte zwierzęta egzotyczne - krokodyl, panda, zebra, słoń, żyrafa, tukan, małpka, ale te bliższe nam - biedronki, ślimaczki, motyle. Nie zabrakło i odrobiny fantastyki - jest jednorożec, a superbohaterka-żyrafa wybiera się w kosmos;)

Poważni dwulatkowie;) z pewnością pokochali już kredki i mają na swoim koncie wiele zachwycających rysunków. Magazyn "Fisher Price" zaprasza ich do doskonalenia umiejętności, ćwiczenia precyzji, usprawnienia małej motoryki. W gazetce znajdują się zatem kolorowanki, sympatyczne zadania - a wszystkie opatrzona instrukcjami, choć pewnie trochę pomocy rodziców przy ustaleniu, co trzeba zrobić, bardzo się przyda;)

Maluchy mają także okazję zdobywać wiedzę - utrwalić nazwy kolorów, trochę policzyć lub choćby poznać cyfry. Takie oswojenie bez naciskania na popisywanie się wyuczonymi wiadomościami to doskonały pomysł.

No i wreszcie to, co najfajniejsze;) - naklejki! Jest ich 33 i są bajecznie kolorowe, łatwo się odklejają, a forma koła sprawia, że czynność ta nie będzie frustrowała małych odbiorców. Największa, ozdobna rozeta to nagroda, która udekoruje dyplom dla małego, dzielnego mistrza za piękne wykonanie wszystkich zadań:)

Trwała okładka i nieco sztywniejsze kartki pozwolą jeszcze długo cieszyć się magazynem - można przecież wspólnie oglądać obrazki, opowiadać, co robią zwierzątka, jak wyglądają (a nieprzeładowane szczegółami, dobrze oddające wygląd danego gatunku rysunki wspierają maluchy w tym zadaniu). To niewątpliwie ciekawa i warta uwagi seria.

Polecam
Katarzyna

Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 28
Format: 20x25 cm
EAN: 
977265772390801
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmontKomentarze