"Niezwykły gość" - inspirująca, bajeczna opowieśćNajciekawsze pomysły przychodzą do głowy, gdy po wypróbowaniu scenariuszy, znanych schematów, sięgamy wgłąb naszej wyobraźni i swobodnie kreujemy relacje, zdarzenia. Znajdujący się na okładce tej książki symbol LEGO jest doskonałym symbolem takim nieskrępowanych działań twórczych. Klocki te idealnie nadają się do stworzenia... wszystkiego! Nasz domowy zasób z pewnością okaże się wdzięcznym materiałem, by zbudować lub szkołę, stworzyć dżunglę, wykreować niesamowite istoty czy superrobota. A potem, gdy zasiedlimy nowo powstałą przestrzeń, zdarzyć się już może po prostu wszystko! 

U nas ostatnio dziewczyny (z Lego Friends;)) odwiedzili goście - Batman i Robin, było małe zamieszanie, konieczna była interwencja policji, a gdy funkcjonariusz ucierpiał, jego obowiązki przejęli płetwonurkowe;) Sporo się działo, podobnie jak na kartach "Niezwykłego gościa" - na dodatek lektura podsuwa czytelnikom wiele ważnych tematów, sporo dobrych rad i niemało okazji do uśmiechu - zatem gorąco zachęcamy do poznania przygód księżniczek!

Czym się zajmują wysoko urodzone dziewczęta? Rozmaitymi rzeczami, a wśród nich jest zabawa w chowanego! Jak się okazuje, każda z mieszkanek magicznego zamku ma ulubione kryjówki - to wielkie ułatwienie dla szukającej, ale tym razem zabawa miała nieco inny przebieg. W zamku pojawiły się nowe drzwi, a za nimi... Coś fantastycznego!

To bardzo życiowa historia, bo często w trakcie tworzenia klockowych budowli, gdy już na pozór dzieło jest na finiszu, okazuje się, że konieczne są modyfikacje - albo też powstają one z potrzeby chwili - i może tak było tym razem, bo sala balowa, która ukazała się oczom księżniczek, zachwyciła dziewczęta. A że są na wskroś nowoczesne;), zamiast tradycyjnego balu organizują... piżama party!;) 
Do tego wpadają na jeszcze jeden pomysł - jako gościa postanawiają zaprosić smoczycę (bardzo przypominającą piękne stworzenia z LEGO Elves). 

Czy to dobry pomysł? Jak poradzić sobie ze smokiem, który okazuje się nieco nieprzewidywalnie zachowującym się pupilem? Niepozbawiona dramatycznych chwil, ale też i humoru opowieść przekonuje, że pochopnie podejmowane decyzje mogą nie być do końca trafne. Oponentką próbującą odwieść przyjaciółki od tego planu była Aurora, ale trudno było jej samem przeforsować odmienny pogląd. To też ważna lekcja - nie zawsze rację mają najgłośniejsi... 

Emocjonująca przygoda ma szczęśliwy finał. Bohaterki biorą odpowiedzialność za swoje czyny, starają się znaleźć dobre wyjście z sytuacji i naprawić swój błąd. Sympatycznej opowieści towarzysza miłe dla oka ilustracje oraz inspiracja, by użyć wyobraźni i swoich zasobów LEGO do wymyślenia własnych nietuzinkowych przygód!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki (oraz ich kolonijne koleżanki:))


"Niezwykły gość"
Autorka: Jessica Brody
Ilustrator: AMEET STUDIO
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: twarda
Liczba stron: 94
Format: 15,4×21,9 cm
ISBN: 978-83-253-3048-4
  http://www.ameet.pl/app/themes/ameet/assets/img/logo_ameet.png 

Komentarze