LEGO® Disney Księżniczka™ - wspaniała zabawa z ulubionymi bohaterkamiKsiężniczki to fascynujące bohaterki - wyjątkowa jest każda z nich, ich przygody - nawet oglądane kolejny raz - budzą żywe emocje. Miło jest je odtwarzać - lub wymyślać nowe historie, zatem zestawy LEGO Disney zawierające figurki księżniczek to wymarzony prezent;) 

Zapewne zatem wiele małych fanek wypatrzy te książeczki wzbogacone o sympatyczny dodatek - zestaw klocków, do tego z figurkami zwierzątek, a to zawsze cieszy. Trzecia z pozycji przyciąga uwagę hipnotyzującą informacją o naklejkach - to zawsze z radością przyjmowany bonus. W niewygórowanej cenie mamy więc coś, co ucieszy najmłodszych, do tego - nie tylko przez chwilę. 

Oprócz naprawdę fajnych dodatków wszystkie te publikacje mają do zaoferowania wiele miłych chwil podczas lektury, zabawy, rozwiązywania zadań, główkowania, rysowania, kolorowania... Taki kolorowy przekładaniec zapewnia wszystkim małym odbiorczyniom-użytkowniczkom propozycje trafiające w ich gust. Także i niezależnie od wieku każdy znajdzie coś dla siebie, a gdyby pojawiły się problemy, to mała podpowiedź starszej osoby naprowadzi na trop, jak dane zadanie wykonać. Można też zerknąć na ostatnią stronę, gdzie umieszczone zostały odpowiedzi, rozwiązania. 

Aby paleta możliwości wyboru była pełna;) - to i księżniczek jest wiele! Choć na okładce widzimy Ariel i Aurorę, to oprócz nich spotkamy Mulan, Tianę, Dżasminę, Bellę, Roszpunkę, Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę... Dodajmy jednak, że bycie na okładce zobowiązuje;) - z tymi właśnie księżniczkami - Ariel i Aurorą - mamy okazję przeżyć różne przygody przedstawione w opowiadaniu i umieszczonym na dwóch stronach komiksie. Te historie nawiązują do zestawów klocków dołączonych do książek, ich odtworzenia może być zatem punktem wyjścia do zabawy. 

Córki - gdy były młodsze - uwielbiały labirynty. To zresztą powszechnie lubiane zadania, zatem i tu ich nie zabrakło. Kolejna pasja - trwająca do dziś;) - to naklejki. A tych w "Zadaniach z naklejkami" nie braknie! Mnóstwo zadań polega na uzupełnieniu ilustracji, wyszukaniu szczegółów różniących obrazki i przyklejeniu naklejek, tak by było jednakowe. Najmłodsi wyszukują różne elementy i oznaczają je nalepkami. Sporo rozmaitych pomysłów, do tego są i naklejki do zabawy, dowolnego wykorzystania w pracach plastycznych lub do ozdobienia ulubionych przedmiotów. 

Wiele poleceń pomaga ćwiczyć spostrzegawczość. Wyszukiwanie szczegółów różniących rysunki, odnajdywanie ukrytych elementów, wskazywanie właściwego cienia - zadania są na tyle skomplikowane, by odpowiedź nie było oczywista, a jednocześnie jej znalezienie leży w zakresie możliwości najmłodszych, wystarczy dobrze się przypatrzeć:) 

Wielbicielki kolorowanek także będą miały okazję do działań na polu swej ulubionej aktywności. Fanki twórczych zadań też znajdą coś dla siebie, bo jest i miejsce na stworzenie okładki książki, na przedstawienie swoich marzeń czy zaprojektowanie latającego dywanu. Tu jedynie może się pojawić mała frustracja... Bo kolory kredek czy pisaków nie dorównują nasyconym, żywym barwom, mnogości odcieni w oryginalnych rysunkach - czyli taka "wada" i zaleta w jednym;)

Solidnie wydane, oferujące różnorodną rozrywkę tytuły z serii LEGO® Disney Księżniczka™ zajmują na długo - i zachęcają do nabywania kolejnych pozycji. Ale te tytuły warto kolekcjonować!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
LEGO® Disney Księżniczka™. Baw się z księżniczkami
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 20,5×28,8 cm
ISBN: 978-83-253-2887-0

LEGO® Disney Księżniczka™. Wspólna zabawa
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 20,5×28,8 cm
ISBN: 978-83-253-3259-4

LEGO® Disney Księżniczka™. Zadania z Naklejkami
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Format: 20,5×28,8 cm
ISBN: 978-83-253-3173-3


  http://www.ameet.pl/app/themes/ameet/assets/img/logo_ameet.png 

Komentarze