"Basia i piknik" - pomysł na medal, zabawa na sto dwa!;)To taka radosna opowieść o ulubionej bohaterce - idealna na obecny, trudny czas, ale i na wszelkie chwile, bo miło jest wspólnie, choćby lekturowo, przebywać na pikniku, uczestniczyć w tych wszystkich wspaniałych zabawach, nie martwić się niczym, cieszyć pogodą, towarzystwem, smakołykami... 

Nam przywodzi na myśl naszą pierwszą książkę z serii - "Basia i Boże Narodzenie" - tam i tu pojawia się motyw przygotowywania pysznych potraw, Basia się ubrudzi, no i zawsze też można liczyć na wsparcie rodziny. Zamiast świątecznego gwaru mamy piknikowe atrakcje dla grupy przedszkolaków i ich bliskich, zatem jest wesoło, głośno, kolorowo. 

To wspaniały pomysł - taka integracja rodzin przedszkolaków. Można poznać się, porozmawiać, znaleźć wspólne tematy, pasje. Apetyt dopisuje, więc i przyniesione pyszności są ochoczo pałaszowane. To także okazja do wymiany przepisów kulinarnych, a w książce - do propagowania zdrowych nawyków: na talerzach i półmiskach są słodkości, ale nie tylko - wiele dań warzywnych, pieczone jabłka, inne owoce, a i słodkie dania są domowej produkcji. Warto takie wzorce podsuwać, bo na rozmaitych imprezach dla najmłodszych królują kupne ciasta, żelki, chrupki. 

Pobyt na łonie natury to sposobność do obserwowania przyrody. Nie zawsze uda się nam zobaczyć zaskrońca (zatem możemy przy tej okazji zajrzeć do atlasu czy poszukać zdjęć w Internecie), ale wdzięcznymi obiektami obserwacji są owady, warto nauczyć się rozpoznawać drzewa, krzewy, kwiaty.  

Zebrani spędzają czas aktywnie - zawody, zabawy, gry, skakanka - pomysłów jest wiele, a ruch na świeżym powietrzu jest bardzo korzystny dla zdrowia najmłodszych. Choć ich raczej nie trzeba do tego namawiać, to nieco starsi i całkiem dorośli mają tendencję do spędzania wolnych chwil ze wzrokiem utkwionym w smartfonie... 

W grupie przedszkolnej są sympatie i animozje, zatem i na pikniku nie wszystko układa się idealnie - Zuzia z wyższością kwituje nieudane próby puszczania baniek przez Basię słowami, że tego się spodziewała, w ferworze zabawy gubi się ukochany Misiek Zdzisiek. Na szczęście na pomoc przyjaciół czy rodziny możemy zawsze liczyć - o tym przekonuje się Basia i ten dzień zalicza do wyjątkowo udanych. 

Zanim sami wybierzecie się w plener, przyjmijcie zaproszenia na piknik u Basi - na poprawę humoru i jako źródło inspiracji przy planowaniu własnych wypadów.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Basia i piknik"
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak

Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: twarda
Liczba stron: 24
Format: 20x25 cm
ISBN:
978-83-281-4625-9
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont

Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)