"Hania Humorek i przyjaciele" - Smrodek - naukowiec in-spe:)"Mieć pasję" - to motto wydaje się przyświecać rodzeństwu Humorków. Oboje nie lubią bezczynności, uwielbiają czytać, dowiadywać się czegoś nowego, uczestniczyć w rozmaitych zajęciach, kołach zainteresowań, tworzyć, działać... I bardzo dobrze! Dzięki temu poznając ich przygody i mali czytelnicy dowiadują się czegoś nowego, a niewykluczone, że dobry przykład podziała i przełoży się na pójście w ślady Hani, jej brata, ich przyjaciół - czyli zgłębianie podsuniętego przez nich tematu czy też poszukiwanie własnego hobby. 

W nowych książkach z serii "Hania Humorek i przyjaciele" na plan pierwszy wysuwa się młodszy brat dziewczynki. "Poszukiwanie Smrodkodonta" przenosi nas do najmilszej części roku;) - nie macie chyba wątpliwości, że chodzi o wakacje! To wspaniały czas, by robić coś przyjemnego, ale plany Hani nie znajdują aprobaty, gdyż Smrodek ma zamiar znaleźć w ogródku kieł tygrysa szablozębnego;) Skąd ten pomysł? Powodów jest sporo - ale jeden z najważniejszych to to, że takiego znalazcę czeka sława, wywiady, artykuły, informacje w mediach... 

Trawnik w ogrodzie państwa Humorków zaczyna przypominać kretowisko, a poszukiwacz kła nie ustaje w wysiłkach - co więcej - porzuca inne aktywności, czyli treningi karate. Znalezienie cennych śladów odległej przeszłości staje się obsesją. Na szczęście Hani i przyjaciółka Smrodka z kursu karate, Zosia, organizują akcję ratunkową. Dwie dziewczęce głowy potrafią znaleźć wyjście nawet z tak trudnej sytuacji! I do tego wiarygodne i przekonujące;) 

Kolejna pasja pojawia się w związku z informacją o komecie, którą ma być dobrze widoczna, zatem wspólne obserwowanie nocnego nieba przez rodzeństwo Humorków przynosi sporo ciekawych informacji. Czytelnik dowiaduje się, czy jest mapa nieba, poznaje gwiazdozbiory, a ta przygoda uświadamia także, że do obserwowania komety niezbędna jest cisza, spokój i skupienie na... niebie;), bo zapatrzony w swoje akcesoria Smrodek przegapia ten wyjątkowy moment. Znów z pomocą śpieszy siostra, zatem kometa raz jeszcze się pojawi, choć będzie to kometa stworzona przez Hanię;)

Ale nie zabraknie i przerażających chwil... Podczas zajęć kółka naukowego Smrodek dowiaduje się, że do Ziemi zbliża się asteroida. Niedokładnie wysłuchana informacja wywołuje u chłopca panikę, ale też każe mu działać i bronić się przed katastrofą. Jak udało się jej zapobiec dzielnemu pogromcy asteroidów? I jakie imię nadał swojej gwieździe? Ta historia kryje w sobie wiele zabawnych momentów, zatem nie zdradzamy, tylko polecamy lekturę!:)

Katarzyna i Młodsza
Autor: Megan McDonald
Ilustrator: Erwin Madrid
 
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 13,5x18,5 cm
ISBN: 
978-83-281-4605-1

Autor: Megan McDonald
Ilustrator: Erwin Madrid
 
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 13,5x18,5 cm
ISBN:
978-83-281-4606-8
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont
  

Komentarze