"Mój pierwszy ogródek" - poznać i pokochać przyrodę
Otwieramy "Mój pierwszy ogródek" - i już miły akcent zjednujący do działania: napis "Ta książka należy do:" - zatem we wskazanej linijce składamy podpis - i do roboty! O własny ogródek zadbać trzeba! 

A jak różne mogą być to miejsca, przekonamy się, zgłębiając treść pozycji stworzonej przez Christine Pym (zaglądając na stronę autorki przekonacie się, że przyroda to jej wielka pasja i wokół tego tematu krąży gros jej prac). Z czym Wam się kojarzy ogródek? Na pewno padło mnóstwo rozmaitych odpowiedzi - ale wszystkie poprawne, bo prawdziwe. Ktoś uwielbia kwiaty i taki barwy kobierzec zdobi przestrzeń koło jego domu; inna osoba klasycznie kojarzy ogród z warzywami, u kogoś jest mnóstwo drzew owocowych, u jego sąsiada - tylko ozdobne albo wręcz "las" - świerki, sosna. W ogrodzie napotykamy czasem inspekt czy szklarnie, oczy (nomen omen;)) cieszy oczko wodne... 

Do tak rozmaitych ogrodów zaprasza nas autorka. Przygotujmy się na sumienną prace, bo o zielone miejsca trzeba dbać: podlewać, usuwać chwasty, pikować roślinki, przycinać gałęzie... A w przypadku "Mojego pierwszego ogródka" chwycić w dłoń przybory do rysowania, pięknie pokolorować lub narysować, odnaleźć wskazane elementy, znaleźć drogę w labiryncie, przykleić mnóstwo naklejek, poznać różne gatunki flory i fauny - a co za tym idzie - pokochać przyrodę, docenić jej piękno, różnorodność, nieocenioną wartość. 

Autorka zachęca do prowadzenia obserwacji na świeżym powietrzu. Naklejki z trzmielem przyklejone pod ilustracjami dostrzeżonych podczas pobytu w ogrodzie roślinami i zwierzętami będą wsparciem dla pamięci, ale też motywacją, by ta wspominkowa kolekcja była jak największa. To i sposobność do poszerzenia wiedzy - na podstawie obserwacji czy też poszukiwań wiadomości w różnych źródłach. 

Spośród ponad trzystu naklejek część znajdzie swoje miejsce na kartach tej książki, ale wiele pozostanie do twórczego użytku małych odbiorców - wykreowania przyrodniczych prac przy ich udziale lub ozdobienia ulubionych przedmiotów w tak miły dla oka sposób.

Polecamy
Katarzyna i Młodsza
"Mój pierwszy ogródek"
Autorka, ilustratorka: Christine Pym
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 36
Format: 23,8x30,5 cm
ISBN:
978-83-281-4627-3
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont
 

Komentarze