"Odkrywcy przyrody" - poznawcze i twórcze propozycje dla najmłodszychMaluchy cieszy możliwość poznawania przyrody. Jest taka popularna sentencja, która mówi, że dziecko nie będzie wspominało dnia spędzonego przed telewizorem, zatem warto zaproponować inne atrakcje - i to niekoniecznie obciążające finansowo. Tym bardziej, że obecny czas mobilizuje do główkowania i wymyślania własnych patentów na miłe chwile. 

Zawsze takim entuzjastycznie przyjmowanym pomysłem jest wyprawa w plener. Może być ten najbliższy - ogród, skwerek, park. Nieco dziksze miejsca - łąka czy las - to jeszcze więcej ciekawych rzeczy do zaobserwowania! 

Raczej nie uda się nam spotkać wszystkich zwierząt, które goszczą na kartach "Odkrywców przyrody", ale część z nich - na pewno! Takie spotkania i obserwacje zaowocują lepszym zrozumieniem przyrody i pokochaniem jej, szacunkiem dla niej. 

Miło będzie dowiedzieć się czegoś więcej, w szczególny sposób zachować wspomnienia tworząc prace mające za temat przyrodę, powstałe przy użyciu rozmaitych znalezionych skarbów. 

Mali użytkownicy tej pozycji są zachęcani do rysowania, kolorowania, wykonywania rozmaitych zadań. Na jednej ze stron znajdziemy informację, iż drzewa też potrzebują miłości. Ale tych ciepłych uczuć, szacunku i troski potrzebuje cała przyroda. Gdy poznamy ją lepiej, gdy dowiemy się, jak można pomóc ptakom, zwierzętom, roślinom, wówczas właściwe postępowanie będzie dla nas czymś naturalnym. 

W książce znajdziemy przepis na ciasteczka dla ptaków, które pomogą przetrwać zimowe chłody, na koronę z liści - gdy te zaczną opadać. Zanim wykorzystamy te pomysły w praktyce, możemy pobawić się labiryntami, odnajdywaniem szczegółów, liczeniem rozmaitych zwierząt. No i nie można zapomnieć o miłym dodatku - ponad 250 naklejkach! Część z nich jest przeznaczona do użycia na stronach książki, ale mnóstwo jest prezentem - do wykorzystania przy tworzeniu pięknych prac o przyrodniczej tematyce lub do ozdobienia w taki miły sposób wszystkiego, czemu chcemy nadać taki "przyrodniczy sznyt":)

Polecamy
Katarzyna i Młodsza


"Odkrywcy przyrody"
Autorka, ilustratorka: Clover Robin
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Format: 23,8x30,5 cm
ISBN:
  978-83-281-4629-7
 
 
 
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont
 
Komentarze