"Przyjaciółki na zawsze. Spirit Riding Free" - ferie pełne przygód i listów;)Lucky, Pru i Abigail to nierozłączne trio - dziewczynki są szkolnymi koleżankami, a jako że w szkole jest jedna sala lekcyjna, zatem mnóstwo czasu spędzają razem. A przecież to im nie wystarcza! Wspólne popołudnia, wieczory, weekendy, wyprawy, pikniki... Pasowałoby do nich zawołanie muszkieterów, oczywiście zmodyfikowane: "Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną!";) 

Mogą na siebie liczyć, są lojalne, a do tego pomysłowość, zaradność i odwaga pomagają im wybrnąć z kłopotów, świetnie się razem bawić i mieć pewność, że przyjaciółki zawsze będą wsparciem i opoką. 

Na kanale telewizyjnym, na którym dziewczynki oglądają serial "Spirit. Duch Wolności" jest dostępna pierwsza seria. Niedawno widziały bardzo emocjonujący odcinek i z przerażeniem stwierdziły, że jest on ostatnim z tego cyklu... Teraz są znów prezentowane pierwsze przygody, więc nie miałyśmy pojęcia, że tak się rozwinie znajomość taty Lucky i nauczycielki, panny Kate... Akcja "Przyjaciółek na zawsze" rozpoczyna się tuż przed feriami. Uczniowie otrzymują polecenie przygotowania ciekawej relacji z tego, jak im upłynął wolny czas. Dowiadujemy się także, że dziewczynki rozstają się na tydzień, bo rodzina każdej ma inne plany. Pan Prescott wraz z małżonką - Kate Prescott, niegdyś panną Flores oraz córką, jadą do Destiny Falls, dużego miasta nieco oddalonego do Miradero. 

Abigail wraz z bratem spędzą wolny czas u kuzynów. Dystyngowani krewni rodzeństwa mieszkają w Dakota Springs. Pru zostaje w domu i spodziewa się mnóstwa obowiązków na farmie. 

Przyjaciółki są smutne z powodu rozstania, choć z drugiej strony każda oczekuje, że najbliższe dni przyniosą coś ciekawego. Wizyta w dużym mieście to okazja do jego poznania, zrobienia zakupów. W Dakota Springs mieszka kuzynka Ariella, której przychylność chce zdobyć Abigail. Z kolei tata Pru obiecał jej niespodziankę. 

Jak to zwykle bywa, niektóre oczekiwania się spełnią, inne nie... Lucky będzie musiała przebywać z nielubianym kuzynem Julianem, pojawi się obawa, czy wizyta w mieście nie jest związana z przeprowadzką; Ariella będzie wolała towarzystwo Snipsa, zaś Pru otrzyma bardzo odpowiedzialne zadanie przygotowania rodeo dla dzieci. 

Wszystkie trzy przeżyją mnóstwo przygód, przydarzą się im i zabawne sytuacji, i nieco dramatyczne chwile. Swymi perypetiami dzielą się dziewczęta w listach wysyłanych do przyjaciółek. Są one niepozbawione humoru, w ciekawy sposób relacjonują zdarzenia, a także stają się ważnym elementem całej historii. 

Opowieść wciąga i bawi. Przeplatające się historie dziewczynek sprawiają, że w napięciu pochłaniamy kolejne strony, zastanawiając się, jak się potoczą przygody bohaterek. Jest i przesłanie podkreślające siłę i wagę przyjaźni, czytelnicy mogą się przekonać, że ważna jest szczerość, że lepiej być sobą, niż udawać kogoś innego. Lucky dostrzega w Julianie pozytywne cechy, a Pru przekonuje się, że ma sprzymierzeńców we wszystkich dzieciach z Miradero. 

Książka zachęca też od strony wizualnej - wizerunki znane z serialu, kolorowe ilustracje, barwne zdobienia, pastelowe barwy stron, solidne klejenie, zaokrąglone rogi - wszystko to tworzy przemyślaną i dopracowaną całość.

Dla fanek serialu, Lucky i Ducha to pozycja obowiązkowa!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Przyjaciółki na zawsze. Spirit Riding Free"
Autorka: Stacia Deutsch
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Format: 15,8x23,4 cm
ISBN:
978-83-281-4802-4


https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont

Komentarze