"Spirit Riding Free. Wesoła kolorowanka z zadaniami" - świetna rozrywka dla miłośniczek koniSympatyczne bohaterki i ich piękne wierzchowce przewijają się przez wszystkie strony tej publikacji. Znajdziemy w niej na zmianę - strony z zadaniami i rozkładówki z kolorowankami. Objętość tej książeczki jest spora, zatem choć dziewczyny uwielbiają serial oraz książki o przygodach bohaterek i z zapałem siadają na zmianę do twórczych działań i umysłowych rozrywek umieszczonych w "Wesołej kolorowance z zadaniami", to jeszcze mnóstwo stron zostało do wypełnienia. 

Zaraz na początku czeka niespodzianka awizowana na okładce - arkusz pięknych naklejek: trzy posłużą do podpisania zeszytów, książek czy ćwiczeń, sześć kolejnych może ozdobić ulubione przedmioty. 

A potem wkraczamy w świat zabawy, zatem przygotujcie kredki, pisaki, długopisy! Kolorowanki są imponujących rozmiarów, zatem niemało czasu potrzeba, by dodać im pięknych barw. Młodsza robi to z wielkim zapałem, wzorując się na serialowych postaciach, więc starannie dobiera odcienie i z pietyzmem (na jaki ją stać;)) zapełnia detale. Taka pięknie pokolorowana praca może potem - po wykonaniu zadania z drugiej strony - zawisnąć na ścianie w pokoju autorki czy też na lodówce.

Ciekawym pomysłem jest dodanie do ilustracji krótkich tekstów, haseł, "złotych myśli". Często są to inspirujące maksymy pokazujące wartość przyjaźni, zachęcające do poszukiwania własnej drogi, do wiary w siebie - np. "Poczuj smak wolności!", "Nowy dzień, nowe wyzwania", "O przyjaźń trzeba dbać" czy "Trening czyni mistrza".

Zadania zaproponowane małym odbiorczyniom (bo jest to jednak seria adresowana do dziewczynek) są rozmaite i rzecz jasna przy okazji ich rozwiązywania jest sposobność do treningu spostrzegawczości, logicznego myślenia. Przyda się znajomość alfabetu, umiejętność liczenia, zatem to taka lekcja ważnych umiejętności bez grama nudy i sztampy!:) 

Wśród propozycji zadań jest wyszukiwanie różnic, tworzenie ciągów, labirynty, znajdowanie słów (oczywiście związanych z końską tematyką!), są lubiane przez najmłodszych szyfry, łączenie punktów czy sudoku polegające na dorysowaniu elementów. 

Na stronach z zadaniami znajdziemy gry - kwadraty oraz w kółko i krzyżyk. Po wykorzystaniu przygotowanych w książce szablonów można będzie samodzielnie przygotować takie rysunki i rozgrywać kolejne partie. 

Miłośniczki plastycznych wyzwań mogą spróbować swych sił w rysowaniu po śladzie (ta propozycja spodoba się także najmłodszym) oraz w odwzorowywaniu rysunków kratka po kratce (miłe wyzwanie dla nieco starszych rysowniczek). 

Na końcu książki znajdują się rozwiązania zadań - wsparcie w stresujących chwilach, gdy nic już nie przychodzi do głowy lub możliwość sprawdzenia poprawności naszych domysłów. 

Polecamy gorąco!
Katarzyna i dziewczynki"Spirit Riding Free. Wesoła kolorowanka z zadaniami"
Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 20,5x29,5 cm
ISBN:
978-83-281-4845-1
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont


Komentarze