"Lego Explorer. Magazyn 1/2020" - zostań mistrzem budowy i kreowania!;)

W wakacje zawsze nasze kroki kierowaliśmy w stronę MidiCentrum. To raj dla miłośników klocków i gier. Dziewczyny zwłaszcza ten pierwszy aspekt przyciągał - zaczęło się od olbrzymich, tworzonych z innymi dzieciakami, kolejowych tras Duplo - z wiaduktami, przejazdami i rzecz jasna o imponującej długości. Potem były kolejne fascynacje, a ostatnio - projektowanie maszyn, robotów, które wykonują rozmaite zadania, toczą ze sobą spektakularne walki, zachwycają umiejętnościami i wyglądem. 

W tym roku z przyczyn oczywistych wszelkie zajęcia zostały zawieszone. I już dziewczyny były o krok od pogrążenia się w otchłani rozpaczy, gdy pojawił się inspirujący wybawca;) - "Lego Explorer. Magazyn 1/2020"! Wprawdzie czasy odwzorowywania jedynie słusznego modelu z instrukcji danego zestawu minęły, ale prócz natchnienia i olśnienia wynikającego z łączenia posiadanych elementów, warto mieć mentora, który skieruje nas w dobrą stronę, podpowie trafne rozwiązanie. W tych rolach jest nowy magazyn niezastąpiony - ba, znajdziemy w nim jeszcze wiele innych cennych treści!

Pierwszy numer poświęcony jest niesamowitym maszynom. Rzeczywiście - potrafią one tak wiele, są uniwersalne, wielofunkcyjne i tak użyteczne. Nasza codzienność jest w wielu wypadkach łatwiejsza i bezpieczniejsza dzięki nim. A co potrafią maszyny? Hm, łatwiej wymienić, czego nie potrafią...;) Obrazowe wprowadzenie w ich niezwykły świat znajdziemy wewnątrz czasopisma.

Ta intrygująca lektura zachęca do spróbowania własnych sił. Tworząc roboty wzorujemy się nieco na naszych własnych kształtach i umiejętnościach, zatem jak sprawić, by robot widział, mógł coś przenieść, przemieścić się? Garść cennych rad od specjalistów znajdziecie w kolejnych artykułach. A prócz tego niemało fajnych pomysłów - poczynając od dołączonego do czasopisma zestawu klocków do stworzenia sympatycznego robota, poprzez różnego typu łamigłówki, projekt zawieszki na drzwi, która pozwoli Wam spokojnie tworzyć zdumiewające konstrukcje, aż po konkurs z cennymi nagrodami. 

Czy przyszło Wam do głowy, że klocki mogą posłużyć do przekazywania wiadomości? Pomysłowy tajny szyfr jest nie do złamania dla postronnych;) Dzięki lekturze poznacie też historię robotów, która rozpoczęła się w... XV wieku! Mnóstwo ciekawych treści i pomysłów na wykorzystanie własnych klocków - to niezaprzeczalne atuty "Lego Explorer". Niebanalny pomysł na naukę przez zabawę - polecamy!

Katarzyna i dziewczynki"Lego Explorer. Magazyn 1/2020" 
Wydawca: Egmont 
EAN: 977271937100901 
Liczba stron: 32


 

Komentarze