"Muminki w lesie", "Muminki i morze" - urocze opowieści pełne ciekawych treści:)Miło jest wrócić do Doliny Muminków! Tyle przygód, opowieści, zabawnych historii na nas tam czeka! Bohaterowie stworzeni przez Tove Jansson zainspirowali i innych twórców - powstały filmy i seriale, klasyczne opowieści zyskały formę adekwatną do wieku i młodszych odbiorców. Ciepłe, krzepiące historie z nutką magii i niezwykłości towarzyszą kolejnym pokoleniom, urzekają i zachwycają. 

Nowe propozycje wydawnictwa Harper Kids to idealne książki, by rozpocząć przygodę z Muminkami. W obu znajdziemy sympatyczne, krótkie historie z dominującym motywem podróży, wyprawy. Ulubieni bohaterowie spędzają dzień w lesie zbierając leśne owoce i grzyby, piknikują, odpoczywają. Na kartach pojawiają się kolejni dobrze znani bohaterowie. A dzień kończy powrót w domowe pielesze.

Morska opowieść toczy się także niespiesznie - najpierw pakowanie, potem wyprawa do latarni morskiej. "Po drodze" kilka przystanków i ciekawe, czasem zabawne przygody. Na miejscu wyjaśniona zostaje tajemnica tego sporego bagażu - to przy okazji lekcja empatii, życzliwości, altruizmu. I znów wieczorny powrót jest finałem opowieści, zatem mogą być to także takie lektury na dobranoc. 

A oprócz sympatycznych historii na małych odbiorców czeka w tych pozycjach mnóstwo zadań. Podtytuł "Szukaj i znajdź" jest wskazówką, że nie tylko czytelnicze wrażenia otrzymamy, ale też sporo okazji do pogłówkowania, poćwiczenia spostrzegawczości. Na każdej rozkładówce są umieszczone elementy do odszukania: niezbyt wielkie, ale raczej charakterystyczne, zatem nie powinno być problemów z ich znalezieniem, a taki sukces zawsze cieszy. Lecz i to nie wszystko - prócz tego stałego wyzwania czeka nas zawsze jeszcze jedno lub dwa - wskazać drogę w labiryncie, znaleźć różniące szczegóły, odszukać lub połączyć identyczne elementy, zabawy z liczeniem, no i wciąż tropimy najmniejszą bohaterkę tych opowieści - Małą Mi. 

Nie zabrakło i elementu edukacyjnego - najmłodsi przypomną sobie, jakie owoce rosną w lesie (choć nas zastanowiły truskawki), poznają nazwy grzybów - a ten fragment historii zawiera przestrogę, by zbierać tylko te znane okazy. Jest wiele innych cennych treści przemyconych na kolejnych stronach - jak choćby to, że piknikowa przekąska to pożywne kanapki, dopiero potem zjadany jest mały deser.

Rodzice docenią trwałość książeczek - Muminki to ulubieni bohaterowie, więc niewątpliwie będą one często czytane, przeglądane. Kartonowe strony wytrzymają to bez szwanku. 

Polecam
Katarzyna
Autor: Katariina Heilala 
Ilustrator: Päivi Arenius
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: kartonowa
Liczba stron: 22
Format: 21x28,5 cm
EAN 9788328148659Autorzy: Katariina Heilala, Päivi Arenius
Ilustrator: Päivi Arenius
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: kartonowa
Liczba stron: 22
Format: 21x28,5 cm
EAN 9788328148642  

Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)